Rekonstrukce 50 let starho rodinného domu


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Rekonstrukce 50 let starho rodinného domu.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Rekonstrukce 50 let starho rodinného domu

Jan Šenk

2020-09-23 21:56:43
Dobrý den,

Moc rad bych se na něco zeptal.

Rekonstruuji zhruba 50 let stary rodinny dum. Řešim způsob vytápění. Moc rád bych použil kombinaci topných rohoží (chodba, koupelna) a folií (pracovna, obyvak, kuchyn) jako hlavní zdroj vytápění. Obchodové zdivo bude zvenku zateplené. Můj problém je ale podlaha v 1 patře (strop nad sklepem). Je tvořena asi 10 cm betonu. Podlahu můžu zvednout ale tak max o 3cm, takze uz tam nemuzu dat moc silnou izolaci.

Muzu zateplit podlahu ze spodu? Moje představa je, že bych dal ve sklepě na strop cca 10cm polystyrenu. Jde mi o to, abych tam pak neprotopil kalhoty.

Hodi se vubec v tomto pripade uvazovat o elektricke podlahovce?

Ladislav Zevel

2020-09-24 07:53:35
Dobrý den,
tepelná izolace stropu sklepa je pořádku. Ideální je kombinace tenké tepelné izolace F-Board (6 nebo 10mm) pod topné rohože, kde bude dlažba a izolace STARLON (6mm) pod topné fólie, kde budou plovoucí podlahy a plnohodnotná izolace ze strany sklepa.

Drobné úniky tepla do stěn přes podlahu není nevýhoda, naopak u starých domů to velmi pomáhá odstranění případných chladných míst (rosný bod). kde by mohla kondenzovat vlhkost.

S pozdravem
Ladislav Zevel (tel.777 411 112 Po-Pá 8:00-16:00)
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace