regulace pomoci TFT termostatu + topna folie


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění regulace pomoci TFT termostatu + topna folie.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

regulace pomoci TFT termostatu + topna folie

Tomas Danek

2020-02-06 21:10:16
Dobry den,
Mame v cerstve postavene drevostabe v obyvaku TFT termostat a cca 2kW topnou folii, zapojenou pres stykac. Rad bych se zeptal na 2 veci:

1) Dava PWM regulace smysl i se zapojenim pres stykac? Laicky bych cekal, ze stykac ma jen 2 stavy - sepnuto a rozepnuto, proto bych mel v tomto pripade spis nastavit regulaci jen na vypnout/zapnout s hysterzi? Rozumim tomu spravne?

2) Podlaha ma skladbu: dreveny pevny panel + starlon 6mm +topna folie + PE folie + heatpak + click-vinyl. Podlahove cidl,o ktere je instalovane ve vrstve mezi drev.panelem a starlonem ukazuje i po par dnech natapeni jen cca 10-11 stupnu, pricemz cidlo na termostatu ukazuje realnou teplotu v mistnosti. Podlahove cidlo se mi tedy zda byt v tuto chvili "k nicemu", protoze podlaha je na dotek tepla. Netusite, jestli je to bezny stav pri zprovoznovani topeni v uplne novem dome (ktery se treba casem srovna), nebo treba nejaka systematicka chyba pri instalaci cidla? Ma pripadne cenu podlahove cidlo kalibrovat treba vuci povrchove teplote podlahy?

Predem dekuju za odpovedi,
s pozdravem
Tomas Danek

Ladislav Zevel

2020-02-07 09:14:37
Dobrý den,
PWM (PID) má význam pro dosažení ustálenější teploty podlahy. Jedná se o dvoustavovou regulaci (vypnuto/zapnuto) a střídáním stavů se regulátor s PWM režimem dosahuje stabilnější teploty podlahy. Stykač neovlivňuje funkčnost termostatu.

Podlahové čidlo musí být pod topnou fólií bez oddělení starlonem, pak měří teplotu podlahy pod krytinou a lze naměřené hodnoty případně dokalibrovat. Kalibrace chybně umístěného čidla nepomůže.

S pozdravem

Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace