Zapojení bez termostatu.


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Zapojení bez termostatu..
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Zapojení bez termostatu.

Richter

2020-01-12 20:52:30
Dobrý den.
Když zapojím topnou folii F1008-1m přímo do zásuvky bez termostatu, na kolik stupňů se ohřeje? Je možný (kontrolovaný) provoz této folie bez termostatu?
Děkuji Richter
Richter

Ladislav Zevel

2020-01-13 09:06:30
Dobrý den,
k regulaci místností vytápěných topnými fóliemi je nutné použít termostaty s podlahovou sondou, která se instaluje do topné části podlahy (min 30cm).

Provoz bez regulace s podlahovým čidlem nezabezpečí omezení maximální teploty podlahy a hrozí poškození plovoucí podlahy. Nebudete moct nastavit pro Vás vyhovující teplotu podlahy a bude tak ve většině času pro Vás teplota nepříjemná.

Vy jste už podlahu bez termostatu udělal nebo máte možnost termostat instalovat?

S pozdravem

Ladislav Zevel

Richter

2020-01-13 16:05:46
Dobrý den,
podlahu mám instalovanou i s podlahovou sondou. Ale sonda jde v termostatu vypnout a zdá se mi, že není žádný rozdíl v teplotě podlahy se zapnutou nebo vypnutou sondou.
Já chci použít folii na ohřev stolu s břidličnou nebo mramorovou deskou. Proto jsem se ptal, jak funguje folie zapojená přímo do zásuvky (pro možný jednorázový a rychlý ohřev desky).
Bude se u folie, zapnuté přímo do zásuvky, pořád zvedat teplota (až se třeba zničí), nebo dosáhne určité výše a dál už se nebude ohřívat?
Děkuji.
Richter

Ladislav Zevel

2020-01-14 09:06:07
Dobrý den,
topná fólie bez regulace se bude ohřívat dokud nedosáhne rovnovážné teploty, která bude odpovídat dodanému výkonu a tepelné ztráty prostupem pláště kde je uzavřena. Pokud by neměl plášš dostatečnou tepelnou vodivost a topná fólie dosáhla konstrukční teploty 80°C dojde k nevratnému snížení výkonu fólie vlivem ředění uhlíkové vrstvy krycím polymerem.

Výkon topné fólie je navržen tak, aby se u standardních skladeb podlah teplota pohybovala těsně nad povolený limit povrchové teploty podlahy i bez regulace, a proto na konstrukční teplotu fólie teplota nevystoupá.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace