provoz - porovnání nákladů na vytápění


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění provoz - porovnání nákladů na vytápění.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

provoz - porovnání nákladů na vytápění

Bernátová

2008-12-28 21:06:53
Dobry vecer,
stavime novy rodinny dum a pemyslime jaky druh topeni si dat do podlahy. Slyseli jsme o elektrickem podlahovem vytapeni a zajimalo by nas, jesli existuje nejaky vzorecek nebo neco podobneho, jak bychom si mohli vypocitat cenu jakou mesicne protopime.Chapu, ze se dostanú k cene pouze orientacni.Take by mel zajimal procentualni rodil mezi plnovym a elektrickym podlahovam vytápěním?Dekuji predem za odpoved, s pozdavem Veronika Bernátova,Lanzhot
Bernátová

Ladislav Zevel

2008-12-31 14:28:45
Dobrý den,
odhad nákladů na vytápění je velmi závislý na typu stavby a její energetické náročnosti. Současné normy kladou vysoké nároky na tepelné vlastnosti stavby a tak předpokládám, že by náklady na vytápění pomocí elektrického podlahového topení neměli překročit částku 35.000Kč za topnou sezónu. Přikládám odkaz na porovnání cen energií, pokud máte v projektu spotřebu tepla můžete jednoduše porovnat ceny energií. U elektrického podlahového topení se předpokládá, že díky tepelné pohodě při nižší teplotě v místnosti dochází k úspoře 5-20% oproti přímotopnému elektrickému topení.
Cím lepší jsou tepelné vlastnosti budovy, tím vhodnější je elektrické podlahové topení v porovnání s jinými zdroji tepla.

Více se dozvíte také v sekci našeho webu:
http://www.podlahove-topeni.eu/podlahove-topeni-a28

S pozdravem
Ladislav Zevel

http://www.tzb-info.cz/t.py?t=16&i=269

Tomáš Hora

2009-01-05 06:15:57
Dobrý den, protože mám elektrickým podlahovým topenín vybavený nový rodinný dům mohu udat skutečné hodnoty kolik za rok člověk "protopí".

Takže máme nový rodinný dům, zastavěná plocha 10x*8,8 metru, tři podlaží (užitkové kde je garáž, sušárna, pak podlaží kde je kuchyně, jídelna, obyvák, a podkroví s třemi ložnicemi a koupelnou), stavěl jsem z Veloxu, tlou
štka izolace 25 cm, okna jsou s tepelným odporem 0,7. Teplota v suterénu je v zimě kolem 18-20 stupňů, v obytné části kolem 22-23 stupňů - víc skutečně není potřeba. Poémocí elektrické energie svítíme, topíme vaříme a ohříváme vodu - cena za energie v roce 2008 byla u mého domu 22 tisíc korun - mám sazbu D45 přímotop.

Ještě jednou aby nedošlo k omylu, v těch 22 tisících jsou započítány všechny energie, nevím jak bydlíte, ale sečtěte si kolik platíte za svícení, vaření a topení a můžete porovnat - podle mě je elektrické podlahové topení v současnosti vpodstatě nejvhodnější druh topení pokud jde o cenu a komfort.

Pokud by Vás zajímalo více podrobností můžete mě napsat na tomas.hora@email.cz
Tomáš Hora
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace