topné rohože


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění topné rohože .
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

topné rohože

Pavel

2019-08-29 12:03:25
Dobrý den, mohu dát topnou rohož pod vanu a skříňku v koupelně, když obě mají nožičky? Jelikož je to doplňkový zdroj tepla (mám tam již radiátory), tak bych volil menší výkon rohože (100 místo doporučené 160), F-board 6mm. Nebo mám F-board vynechat, aby se případné přebytečné teplo ztratilo do podlahy směrem dolů? Je to v RD, takže i pod touto koupelnou je místnost, která je naše (také koupelna) Mohu to tak udělat, aniž by se kabely přehřívaly? Děkuji. Děkuji za odpověď.
Pavel Bečvář

Ladislav Zevel

2019-08-30 15:29:34
Dobrý den,
pokud podlahové topení budete používat jen jako doplňkový zdroj, doporučuji instalaci jen v pochozích místech pro úsporný provoz.

Výkon topné rohože je důležitý pro ohřev na dostatečnou komfortní teplotu 27 - 32°C podle pocitových vjemů uživatelů. Po rozehřátí těla teplou vodou Vám teplota podlahy 25°C přijde jako chladná, proto 100W/m2 nestačí.

Izolační desky nejen zamezují tepelné ztrátě do konstrukcí podlahy, ale současně zajistí rychlý ohřev podlahy a ve spojení s programovatelným termostatem máte zajištěn komforní ohřev bez zbytečné nežádoucí akumulace. Přeci jen se koupelna používá jen pro ranní a večerní hygienu a naakumulovaná energie není tedy užitečná.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace