sprchový kout bez vaničky


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění sprchový kout bez vaničky.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

sprchový kout bez vaničky

Petr Axler

2019-04-01 16:13:10
Dobrý den,
ve staré chalupě provádíme rekonstrukci koupelny. V běžných místnostech (chodba, předsíň) plánujeme na stávající spojitý podlahový beton nalepit hydroizolaci (IPA), tepelnou izolaci F-Board, na ní topnou rohož a flexibilním lepidlem klasickou dlažbu cca 7mm.
V koupelně plánujeme sprchový kout bez vaničky, tedy kanálek přímo v podlaze obložený dlažbou. Část koupelny mimo sprchového koutu bychom rádi vytápěli topnou rohoží (se stejnou skladbou jako v ostatních místnostech), pod sprchovým koutem ale předpokládám, že rohož být nemůže.
Nemáte zkušenosti, jaká jsou další omezení - například odstup vytápěné/nevytápěné (mokré) části, potřeba jiného jištění v koupelně atd.?
Předpokládám, že rohož je vodotěsná, takže bychom rohož ukončili cca 10cm od hrany mokrého prostoru a pod sprchovým koutem položili pouze F-Board kvůli chladu od podlahy.
Je to takto možné provést, nebo je třeba nějaká doplňková izolace po položení skladby FBoard-rohož do lepidla-dlažba? Například mezi dlažbu a rohož (pod lepidlo dlažby?)?
Děkuji za radu.
Petr Axler

Ladislav Zevel

2019-04-02 08:54:20
Dobrý den,
topnou rohož je možno v koupelně instalovat i pod zónu 0 (pod dlažbu do sprchového koutu) za podmínky, že spojka a koncovka topného kabelu bude instalována mimo tuto zónu. Topná rohož, jejíž část zasahuje pod zónu 0, musí být připojená přes proudový chránič s vybavovacím proudem 10 mA.

S pozdravem
Ladislav Zevel (777 411 112 Po-Pá: 8:00-16:00)

Petr Axler

2019-04-09 17:31:48
díky, to je dobrá zpráva, nebudou studit nožičky :).
Petr Axler

Petr Axler

2020-02-03 15:14:07
Dobrý den,
stavba pokročila, takže se dostávám k podlaze a topné rohoži do koupelny, viz dotaz výše. Ještě mám trochu nejasno v tom, kam by ve skladbě sprchového koutu měla přijít hydroizolace (asi natíraná), která je pro bezpečnou funkci sprchového koutu bez vaničky (pouze s kanálkem/žlabem) nezbytná.
Předpokládám, že na stavební hydroizolaci podkladu (IPA) vylijeme srovnávací vrstvu potěru, na ten nalepíme f-board 10mm, rohož do lepidla a dlažbu - ale do které úrovně máme přidat hydroizolaci kvůli prosakování vody ze sprchového koutu do spodních konstrukcí? - těsně pod dlažbu? nebo až pod F-board? - ten pak bude potenciálně ve vlhku.
S elektrickou ochranou rohože chráničem je to jasné, počítám s ním. spíš mám strach o degradaci hydroizolační stěrky teplem z rohože, případně nepřilnutí vrstev, pokud by se izoloval F-Board a až na izol.stěrku se lepila lepidlem rohož a dlažba...
děkuji za radu
Petr Axler

Ladislav Zevel

2020-02-03 15:48:38
Dobrý den,
optimální je tekutá hydroizolace např. hydroizolační cementová stěrka Terizol natřená na izolační desky F-Board a následné lepení keramické dlažby lepidlem weber.for duoflex. Dbejte vždy na doporučení výrobce daných stavebních směsí. Topná rohož s potenciálně vlhkým prostředím nemá problém.
Izolační desky F-Board není nutné izolovat, jsou nenasákavé a v kombinaci s ošetřením spár a obvodovou hydroizolační pásku dokáží plnit funkci hydroizolace, ale ve sprchovém koutě bych je ještě celoplošně hydroizolační stěrkou ošetřil.
Určitě bych se vyvaroval hydroizolací na bázi asfaltových směsí včetně modifikovaných.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace