dotaz na skladbu podlahy


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění dotaz na skladbu podlahy.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

dotaz na skladbu podlahy

Ilona Vajová

2018-03-14 09:58:08
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na skladbu podlahy u novostavby, kde mělo být teplovodní topení, ale rozmysleli jsme se pro topné fólie. Nyní je skladba: betonový strop Ytong-250mm, polystyren-50mm, nepropustné PVC-0,5mm, systém podl.vytápění, anhydritový potěr-60mm, plovoucí podlaha. Je to složení prosím vhodné i pro topné fólie? A je lepší zalití fólií pro lepší akumulaci tepla nebo položení přímo pod plovoucí podlahu? Děkuji mockrát za odpověď.
Vajová

Ladislav Zevel

2018-03-15 09:08:45
Dobrý den,
nejvhodnější skladba pro topné fólie instalované pod laminátové, vinylové a vícevrstvé dřevěné plovoucí podlahy je jednoznačná.

Protože pod tyto krytiny se musí položit kročejová izolační vrstva, instaluje se topná fólie až na tuto podložku, která pak nebrání prostupu tepla.

U novostaveb není zásadní problém s nutností akumulace tepla, protože elektrické vytápění využívá zvýhodněný 20ti hodinový tarif a prostor chladne velmi pomalu. Naopak v případě náhlých teplotních zisků ze slunečního svitu a domácích spotřebičů (vaření) umožní skladba bez akumulace rychlou reakci a útlum podlahového topení.

Níže přikládám odkaz na vhodnou skladbu.

S pozdravem
Ladislav Zevelhttps://www.podlahove-topeni.eu/skladby-podlah/#topna_folie_laminatove_podlahy

Ilona Vajová

2018-03-20 14:08:49
Dobrý den, děkuji za odpověď. Takže Vy doporučujete spíše topné fólie nezalévat ani do betonu ani do anhydritu? Je pravda, že mi připadá tato varianta lepší i z důvodu poruchy topné fólie, kdy bude snadnější její oprava.
Vajová

Ladislav Zevel

2018-03-21 07:05:22
Dobrý den,
v našem případě zalévání topných fólií dokonce zakazujeme z důvodu citlivosti topných fólií na vlhkost, které se nedá často spolehlivě zamezit.

Vím, že konkurence zákazníka ukecá na ledacos, ale pak už to není profesionalita, ale snaha prodat nákladnější a nevhodné řešení za každou cenu.

Rozum říká, proč pořizovat tak drahé a rizikovější řešení pro zalití, když pro tuto aplikaci je vhodnější topný kabel s výrazně nižší cenou a stejným výsledkem.

Topné fólie mají svůj velký význam přímo pod krytinu.


S pozdravem

Ladislav Zevel (technik@podlahove-topeni.eu)
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace