Fenix TFT


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Fenix TFT.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Fenix TFT

J. Zajíc

2018-01-05 14:39:29
Dobrý den, rád bych se zeptal na zvláštní chování termostatu. V spojené místnosti obývák/kuchyně (cca 41m2, plocha folie je reálně menší - není pod linkou, knihovnou...) Máme folii Ecofilm(výkon cca 2500W) + termostat Fenix TFT(regulace přes PWM).
Po většinu dne i po několika hodinách vůbec nedosáhne naprogramované teploty, spíná jen na krátké sekvence a drží teplotu cca 1-1,5*C pod nastavenou teplotou. Večer paradoxně topí o poznání víc a nastavenou teplotu někdy klidně o 1*C přetápí. Programovou teplotní křivku už jsem co nejvíce stáhnul - rozpětí min. a max. teploty 2,5*C, ale ani to moc nepomohlo. Pokud nastavím stálou teplotu ručně, je situace obdobná.
Pokud chci "akutně" přitopit, sytém na ruční výrazné zvýšení teploty, nebo nastavený časovač reaguje a dynamika ohřívání je zřetelná, takže výkonově na to folie asi má...
Kde by mohla být chyba? Děkuji za radu a přeji pěkný den.
Zaj.

Ladislav Zevel

2018-01-08 09:04:27
Dobrý den,
máte výkon 2500W zapojen přes stykač?

Pokud ne, přetížení spínacího kontaktu teplotně ovlivní měření prostorové teploty a regulační algoritmus se snaží kompenzovat tento teplotní zisk a dochází tak k větší nepřesnosti regulace.

S pozdravem
Ladislav Zevel (technik@podlahove-topeni.eu)

J. Zajíc

2018-01-08 13:28:46
Dobrý den,
díky za odpověď.

To fakt nevím, je-li to zapojeno přes stykač. Ale teď mě napadá, že je plocha nejspíš rozdělena na dvě části - dvě folie - kuchyň+obývák a svedeno do jednoho termostatu.

Rozumím tomu tedy dobře, že se spínáč termostatu "hřeje" víc než je zdrávo a tím ovlivňuje interní čidlo v termostatu a tím následně svůj chod?
Dobře, to má jistou logiku. Ale i když je termostat "teplejší" než okolní vzduch, a ukazuje na displeji v podstatě "svou" teplotu(nikoliv teplotu okolního vzduchu), pořád by se naprogramovaná teplota měla vztahovat k této aktuální teplotě a tato by se mělai topením srovnat s tou naprogramovanou?

Co tedy z tohoto stavu plyne? Změnit zapojení systému, nebo jen navýšit nastavení teploty o ty "chybějící" stupně a hodit to za hlavu...?

Děkuji za radu
Zaj.

Ladislav Zevel

2018-01-08 16:10:30
Dobrý den,
chování termostatu je dáno algoritmem, který není veřejně dostupný.
Vím, že termostat pracuje s hodnotou instalovaného výkonu, který se nastavuje při instalaci a algoritmus se snaží teplotní zisky hřejících kontaktů softwarově kompenzovat.

Pokud nelze zapojení předrátovat se spínáním zátěže stykačem, musíte se smířit s nepřesnostmi a kratší životností termostatu.

S pozdravem
Ladislav Zevel (technik@podlahove-topeni.eu)
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace