Skladba podlahy - rekonstrukce


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Skladba podlahy - rekonstrukce.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Skladba podlahy - rekonstrukce

Pavel

2017-10-02 14:50:02
Dobrý den,
potřebuji optimalizovat skladbu podlahy při rekonstrukci. Jedná se o podsklepený rekreační objekt. Je vytápěný krbem s výměníkem. Ve sklepě se pohybuje teplota v zimě okolo nuly, při topení v krbu s výměníkem okolo 15. Na skladbu podlahy nad betonovou deskou nad sklepem mám 6 cm. Povrch bude dlažba. Uvažuji o topných rohožích 160W pro zajištění nezámrzné teploty, dálkově spínaný ohřev před příjezdem a temperaci podlahy po dobu užívání. Je podle Vás vhodnější poloakumulační řešení s oboustranně kašírovanou tep. izolací 2cm dole, topnou rohoží, stěrkou 3 cm a dlažbou. Nebo mazanina dole a na ni F-board 1cm a dlažba. (uváděné skladby jsou zjednodušené)
Děkuji
Pavel

Ladislav Zevel

2017-10-03 10:07:08
Dobrý den,
poloakumulační skladba ve Vašem případě, dle mého názoru, nepřináší žádné výhody.
Kloním se k variantě rychlého nátopu a přesné regulace s ohledem k malé teplotní setrvačnosti tenkovrstvé skladby. Samozřejmě je žádoucí ve skladbě podlahy instalovat dostatečnou vrstvu tepelné izolace a izolační desky F-Board pak využít pouze pro odstínění akumulace podkladu.

S pozdravem
Ladislav Zevel (technik@podlahove-topeni.eu)
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace