Topná rohož a sprchový kout


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Topná rohož a sprchový kout.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Topná rohož a sprchový kout

Mirek Filip

2016-04-13 00:41:58
Dobrý den.
Mám dotaz. Může se el.topná rohož položit i ve sprchovém koutě? Kout bude z dlažbou a v úrovni podlahy se zástěnama přímo na podlaze. Tedy gula a bez ohraničení soklem . A pokud ano, tak kam umístnit hydroizolaci. Chci použít F-boot desky aby se natopila pouze dlažba a na vašich obrázcích je izolace pod F-boot deskama. Ale to by znamenalo, že ve sprchovém koutě by jak rohož tak desky byly ve vlhku a vode by se teoreticky mohla přes tu vrstvu nad izolací (f-boot deska +rohož a zálivka)prosakovat i mimo sprcháč ( izolace je až pod nima)
A když natahnu tekutou izolaci až nad zalitou rohož, tedy těsně pod dlažbu, tak nevím jak se ta izolace bude při nahřátí zespoda chovat. Koupelna je v patře.
Děkuji za info a přeji hezký den.

Filip

Ladislav Zevel

2016-04-15 12:09:08
Dobrý den,
topnou rohož je možno v koupelně instalovat i pod zónu 0 (pod dlažbu do sprchového koutu) za podmínky, že spojka a koncovka topného kabelu bude instalována mimo tuto zónu. Topná rohož, jejíž část zasahuje pod zónu 0, musí být připojená přes proudový chránič s vybavovacím proudem 10 mA.

Spáry izolačních desek F-Board se upravují výstužnou perlinkovou páskou s přesahem min. 50mm a při využití lepící hmoty Beta Form H01 na tyto spoje, lze tuto vrstvu považovat za hydroizolační.
Samozřejmě lze topnou rohož zalít flexibilní samonivelační stěrkou a na ni nanést vrstvu tekuté hydroizolace.

Doporučuji používat stavební chemii od jednoho výrobce, který má zajištěnou dostatečnou přídržnost jednotlivých vrstev.

Při standardních podmínkách pracuje elektrické podlahové vytápění s teplotami v rozsahu od 22-36°C a to by mělo být v souladu se specifikací hydroizolace.


S pozdravem
Ladislav Zevel
https://www.podlahove-topeni.eu/sady-pro-instalaci-podlahoveho-topeni-v-koupelne/
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace