skladba podlahy - druh vytápění


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění skladba podlahy - druh vytápění.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

skladba podlahy - druh vytápění

M. Vinklerová

2015-10-16 20:25:04
Dobrý den,
poradíte prosím jak řešit rekonstrukci podlahy v pokoji s ohledem na její vytápění ?
Máme v pokoji 5x 6 m skladbu podlahy : hurdis 80 mm + cement. zálivka 10 mm+ polystyren 25 mm+ PE fólie+ betonová mazanina 75 mm + keramická dlažba. Rádi bychom novou dřevěnou nebo laminátovou podlahu. Plánujeme odstranění staré dlažby a tím narazíme na beton který by mohl sloužit jako akumulační vrstva . ( je to tak )? Je vhodnější na ni položit topnou folii s co největsím možným výkonem pak igelit a dř. podlahu ? Nebo topnou folii oddělit izolační vrstvou aby teplo nepronikalo dolů do betonu- tak je to uvedeno v ukázkách , ale není škoda ztráty akumulace ? Nebo máme obětovat další výšku místnosti a položit topné kabely na kari síť a zalít cementovou vrstvou 40 mm. Na to igelit a dř. podlahu ? Máme obavu , že topná fólie pod dř. podlahu nevytopí místnost dostatečně. Pokoj SV 2,6 m je podsklepený a nad ním je podkroví kde řešíme stejný probĺém. Děkuji.
M. Vinklerová

Ladislav Zevel

2015-10-19 12:54:30
Dobrý den,
na akumulaci bych netrval. Skladba bez akumulace se velmi dobře přesně reguluje a její rychlá reakce na požadovanou změnu teploty je také výhodou.
V kombinaci s dřevěnou vícevrstvou podlahou doporučujeme výkon podlahového topení 60W/m2 a zde jsou Vaše obavy s vytopením opodstatněné, pokud nemáte novostavbu v nízkoenergetickém standardu.
Raději bych zvolil výkon 80W/m2 a kvalitní laminátovou plovoucí podlahu.
Jistotu získáte tím, že si necháte od projektanta spočítat tepelné ztráty místnosti a porovnáme je s navrženým výkonem topné plochy. Vždy se dá problém vyřešit i nějakým doplňkovým zdrojem např. malý topný panel.

Mnou doporučenou skladnu přikládám v odkazu níže.

Rád Vám pomohu s návrhem a proberu detaily i po telefonu.
Ladislav Zevel (tel.777 411 112 Po-Pá 8:00-16:00)
https://www.podlahove-topeni.eu/skladby-podlah/#topna_folie_laminatove_podlahy
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace