Bezpečnostní třída topné rohoře


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Bezpečnostní třída topné rohoře.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Bezpečnostní třída topné rohoře

Zdeněk H.

2015-02-24 16:05:13
Prosím o sdělení v jaké bezpečnostní třídě ochrany je topná rohož.
V předpisech pro zapojení se uvádí proudový chránič 30mA ,ale na foto rohoží je vidět jen dvojžílový kabel. Z toho vyplývá ,že je chráněn prostorový termostat. Díky za info. S pozdravem Zdeněk H.
Zdeněk H.

Ladislav Zevel

2015-02-25 09:11:50
Dobrý den,
všechny námi dodávané topné rohože jsou vyrobeny z topných kabelů s ochranným opletením a jsou tedy elektrickým zařízením s třídou ochrany I., které jsou určené pro instalaci i do vlhkých prostor (koupelny, sušárny,...).
Nerozumím Vašemu závěru o chráněném termostatu. I v případě topného jednožilového nebo dvoužilového topného kabelu bez ochranného opletení, tedy třídou ochrany II., plní proudový chránič jistící funkci v případě unikajících proudů z topného okruhu a je tedy opodstatněným požadavkem na vyšší provozní bezpečnost. Další požadavky na instalaci jsou stanoveny normou CSN 33-2000–7–753/HD 3844-7-753; CSN EN 50559. Topné kabely a rohože jsou vyrobeny dle požadavků CSN EN 60335-2-96/IEC 60335-2-96.

Poprosím Vám o informaci, které foto na našem webu je závádějící, abychom mohli situaci napravit? Pokud byste měl zájem o nějaké foto určitého detailu, rád Vám vyfotím co by Vás zajímalo.

S pozdravem
Ladislav Zevel (technik@podlahove-topeni.eu)
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace