Topná rohož bez čidla v podlaze


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Topná rohož bez čidla v podlaze.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Topná rohož bez čidla v podlaze

Michal

2015-02-18 21:31:06
Dobrý den, prosím o radu. Strýc si položil topnou rohož v koupelně. Bohužel zcela zapomněl na teplotní čidlo do podlahy k topné rohoži. S tím, že si bude zapínat a vypínat rohož ( na tvrdo ) vypínačem. Koupelnu obložil. Teď nevím jak mu vysvětlit, že bez čidla, pokud zapomene rohož vypnout, může dojít k poškození rohože nebo dokonce popraskat dlažba a nebude si moct teplotu regulovat. Jak má tedy postupovat, rozbourat obklad a dlažbu a natáhnout čidlo, nebo existuje i jiný způsob hlídání teploty podlahy ( termostatem s bezdrátovým čidlem), přemýšlel jsem i o relé s časovým odepnutím ( např. po 15 minutách vypnout ). Děkuji.
Michal

Michal

2015-02-19 06:23:04
Dobrý den, ještě bych rád doplnil, že má koupelnu vytápěnou radiátory a topení v podlaze je jen pro komfort. Lze ovládat rohož i termostatem v prostoru?
Michal

Ladislav Zevel

2015-02-19 08:11:35
Dobrý den,
vidím skutečně řešení buď v dodatečné montáži čidla, nebo použití termostatu s infra čidlem. Bohužel ten v nabídce nemáme, protože tato situace je výjimečná.

S pozdravem
Ladislav Zevel (technik@podlahove-topeni.eu)

Michal

2015-02-19 08:20:52
Děkuji za odpověď. Bohužel nechce o bourání ani slyšet. Myslíte si, že by šlo zapojit relé se zpožděným odtahem ( např.SMR-B od Elko ) a spínací tlačítko? Jde jen o to, aby nezapoměl vypnout rohož. Čas potřebný k natopení rohože bych už nějak odvodil.
Děkuji Vám za Vaše odpovědi, vážím si lidí, kteří ještě dokážou zdarma poradit.
Michal

Ladislav Zevel

2015-02-19 08:58:11
Dobrý den,
nejběžnější užívání podlahového topení v koupelně je takové, že máte na termostatu nastavené časy např. 6:00-7:00, 19:00-22:30 kdy se podlaha udržuje na komfortní teplotě. Řešení na tlačítko je podle mého názoru nevhodné. Po stisknutí tlačítka při příchodu se bude podlaha ohřívat nějakou dobu a vy zatím stihnete z koupelny odejít.

Jiným řešením by byl časový spínač v kombinaci s regulátorem výkonu pro doladění vhodné teploty, ale řešení s termostatem vybaveným infra čidlem je daleko čistější.
Ladislav Zevel (technik@podlahove-topeni.eu)
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace