Umístění topného kabelu v železobetonové roznášecí desce


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Umístění topného kabelu v železobetonové roznášecí desce.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Umístění topného kabelu v železobetonové roznášecí desce

Jirka

2014-04-24 00:40:07
Dobrý den, rekonstruuji starší rodinný dům. Podlahy v přízemí: na 140 mm EPS 200S tepelné izolaci mám navrženou roznášecí železobetonovou desku tloušťky cca 90 mm. Dům je z plných cihel, stěny 45 cm, zvenku bude zateplený, vypočtená energ. třída B.

Moje otázka: kam v železobetonové krycí desce umístit topný kabel (jako hlavní vytápění)? Každopádně ho chci přivázat ke kari síti...

Pokud bude použita jedna vrstva kari sítí, měla by z důvodů zajištění povrchu žb desky proti trhlinám být u horní strany a tam by tedy byl i kabel. Z toho pak vychází spíš přímotopný charakter. Pokud bych použil dvě vrstvy kari sítí, spodní (s přivázaným topným kabelem) by se dala umístit buď dolů, nebo poblíž středu desky, z čehož vyplývá spíš akumulační charakter topení.

Čemu dát přednost? Nebude dlouhá časová konstanta a dopravní zpoždění při akumulační variantě dělat potíže při regulaci?

Podotýkám, že dům bude spíš trvale obydlen a požadovaná teplota by tedy měla být převážně konstantní (maximálně lehké snížení na noc).

Děkuji za odpověď.
Jirka

Ladislav Zevel

2014-04-24 09:23:13
Dobrý den,
z Vašich úvah je znát, že vyvozujete velké rozdíly v chování při umístění topného kabelu v betonové desce. Díky výborné tepelné vodivosti betonu je malý rozdíl i mezi umístěním topného kabelu do betonové desky nebo přímo pod dlažbu.
Proto bych umístil topný kabel do betonové desky na karisíť do středu, tak jak je to pro pevnost nevhodnější.

Termostaty určené pro podlahové topení se díky různým algoritmům snaží docílit rovnovážného stavu a při vytápění na konstantní teplotu se jim to i poměrně daří. U některých termostatů lze optimalizovat řídící algoritmus nastavením minimální a maximální teploty podlahy a tak zabránit výrazným překmitům a využít i přesnější regulaci v čase (noční útlum, pracovní doba).

Osobně mám ve svém RD podobně silnou betonovou desku s karisítí a topným kabelem a vytápění funguje bez jakýchkoli problémů.

Pokud byste měl nějaké dotazy, rád s Vámi proberu podrobnosti i po telefonu.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace