Topná rohož bez termostatu a čídel


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Topná rohož bez termostatu a čídel.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Topná rohož bez termostatu a čídel

Jiří Malát

2014-01-19 23:44:26
Dobrý den,

je možné instalovat topnou rohož bez termostatu a čidel?

Jsem v situaci, kdy mám na chatě spojený obývací pokoj a kuchyň. Do kuchyně chci pod dlažbu umístit topnou rohož (do lepidla pod dlažbu - 100W). Uvedené topení v podlaze bude jen doplňkový zdroj tepla.

Chtěl bych (pokud je možné), aby tuto topnou rohož ovládal termostat, který již instalovaný mám v místnosti pro ostatní topidla (přímotopy). Jediné co bych asi udělal je možnost podlahu mechanicky Zapnout/Vypnout přitápění. Přišlo by mi divné mít v jedné místnosti 2 termostaty :-/

Předem díky za odpověď
J. Malát

Ladislav Zevel

2014-01-20 09:29:14
Dobrý den,
doporučuji použít termostat s podlahovou sondou a nastavit na něm požadovanou teplotu prostoru.
Na termostatu přímotopů doporučuji nastavit teplotu o 0,5-1°C nižší.
Pak bude podlahové topení fungovat jako komfortní ohřev a omezíte vytápění přímotopy, což Vám zajistí mnohem lepší tepelnou pohodu a současně omezí provozní náklady.

Instalace na jeden termostat je nevhodná.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Jiří Malát

2014-01-20 12:41:48
Děkuji za odpověď.

Chápu-li správně odpověď, tak to co jsem popsal není vhodné, ale je realizovatelné. Cílem je opravdu jen zajistit teplejší dlažbu ani ne tak vytápění místnosti podlahou (z hlediska typu objektu - chata a rychlosti ohřevu by to nebylo ani vhodné).

Pokud provedu montáž jak jsem popsal a za čas se rozhodnu vyměnit "manuální vypínač" za druhý termostat, tak vlastně jen "v krabici" vyměním zařízení, které mi podlahu buď sepne a nebo vypne podle teploty. Možná bych si mohl dopředu připravit i "krk" na případnou teplotní čidlo do podlahy.

Když jsem se díval na Vaše instruktážní videa k termostatům tak i tam je možnost buď řídit zapínání pomocí termostatu ze vzduchu a nebo pomocí čidla v podlaze.
J. Malát

Ladislav Zevel

2014-01-22 09:24:39
Dobrý den,
provoz bez termostatu možný je, ale budete mít podlahu zřejmě teplejší než je potřebné a současně se tím budou zvyšovat provozní náklady.

Určitě v důsledku neušetříte a nebudete spokojený ani s komfortem, protože příliš teplá podlaha je stejně nepříjemná jako chladná.

Samozřejmě je možné provozovat podlahu s regulací v režimu jen teplota podlahy. Ale tím, že používáte pro vytápění přímotopy, tak bych se je snažil co nejvíce omezit a vytápět efektivněji podlahovým topením.

Pokud pořídíte termostat, určitě vyzkoušejte obě varianty.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace