skladba podlahy v půdním bytě


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění skladba podlahy v půdním bytě.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

skladba podlahy v půdním bytě

Aneta

2014-01-19 17:52:54
Dobrý den, zakoupili jsme půdní byt a jsou zde stropní trámy o síle 20x 25cm. Na trámech je záklop z desek o síle 2,5cm. Mohl by jste nám poradit správnou skladbu podlahy na elektrické podlahové vytápění? Bylo by lepší desky odstranit či je zachovat?Jak správně odhlučnit podlahu kvůli bytům pod náma? Dům je starý zhruba 70 let a také s ním je spojená rovnost této podlahy, neboť nikdy nebylo počítáno s vybudováním půdních prostor. Děkuji
aneta

Aneta

2014-01-19 18:01:51
Ještě bych chtěla k příspěvku dodat, že by jsme chtěli realizaci dělat suchým způsobem bez betonáže.
aneta

Ladislav Zevel

2014-01-20 09:02:41
Dobrý den,
doporučuji desky odstranit, prostor vyplnit minerální vatou (tepelná a zvoková izolace), vytvořit rovný nosný rastr a zaklopit OSB nebo CETRIS deskami.
Na takto připravenou podlahu pak instalovat elektrické podlahové topení ve skladbě viz. odkaz.

S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.podlahove-topeni.eu/skladby-podlah/#topna_folie_laminatove_podlahy

Aneta

2014-01-20 18:43:32
děkuji za odpověď. Prosím Vás, z jakého materiálu a jakých rozměrů by měl být nosný rošt vůči zatížení vytvořen?
aneta

Ladislav Zevel

2014-01-22 09:26:39
Dobrý den,
rastr se nejčastěji dělá z dřevěných hranolů a jejich dimenzování zvolí podlahář nebo truhlář podle místních podmínek (např. čtverce o rozměru 50x50cm).

S pozdravem
Ladislav Zevel

Michal Kobza

2014-04-16 19:42:39
Dobrý den, pokud jsem Vaši diskuzi dobře pochopil, může být podklad pod topnou fólii z OSB desek. Je mezi OSB desku a topnou fólii nutná nějaká protipožární izolace či termo reflexní fólie?Ještě by mne zajímalo, zda je možné jako kročejovou izolaci použít Miralon o síle 3 mm. Děkuji
Michal

Ladislav Zevel

2014-04-17 09:57:22
Dobrý den,
protipožární izolace není požadována.
Propojení topné fólie s přívodním napájecím vodičem je prostřednictvím konektoru, který se výškově vejde až do kročejové izolace o síle 6mm. Při použití kročejové izolace 3mm byste musel v místě konektoru vydlabat zapuštění. Doporučujeme kročejovou izolaci STARLON z extrudovaného polystyrenu, která má lepší izolační vlastnosti a je pevnější.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Josef

2014-06-15 21:32:22
Dobrý den, topná rohož bude instalována na CETRIS desky.Dlažba bude z klasických dlaždic 40x40 cm, 10 mm tlustých. Prosím poraĬte jaké použít materiály.Jakou penetraci, druh lepidla a celkovou skladbu. Zda se rohož aplikuje do lepidla, či zda se rohož pokládá na sucho přímo na desky a teprve potom lepidlo. Zda nechat lepidlo na rohoži zaschnout a poté pokládka na další vrstvu lepidla, nebo dlaždice rovnou do první vrstvy lepidla ? Děkuji.
Josef

Ladislav Zevel

2014-06-17 09:32:07
Dobrý den,
připravená podlaha z CETRIS desek musí být zcela pevná bez průhybu a rozestupování desek. To zajistíte dvěma vrstvami desek instalovaných překříženě a sešroubované nebo lepené.

Doporučení vhodné volby penetrace a lepidla bych přenechal výrobcům stavebních směsí. Např. Knauf má technickou linku, kde Vám doporučí vhodnou chemii.

Topná rohož se instaluje na napenetrovaný povrch desek. O přídržnost topné rohože po dobu instalace se starají samolepicí pásky na spodní straně topné rohože.

U menších ploch (např. do 2m2) se topná rohož zatře lepidlem a následně na dlaždici natáhne hřebenem lepidlo a rovnou nalepí. Tento postup je pracnější, vrstva lepidla je "gumová" a hůře se dlaždice rovná.
Proto se u větších ploch topná rohož zaleje samonivelační směsí nebo zatře flexibilním lepidlem a po jejím zatvrdnutí se lepí dlažba. Tento postup je snadnější, ale zdlouhavější a i nákladnější.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace