popraskaná dlažba


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění popraskaná dlažba.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

popraskaná dlažba

Helena

2014-01-04 00:29:29
Dobrý den, mám RD asi 4 roky starý a v některých pokojích mám dané podladové topení zalité betonem a na něm položenou dlažbu. Jelikož dlažba ač měla být kvalitní začala na hodně místech praskat a odlupovat se, uvažuji o výměně podlahy. Chtěla bych se zeptat jestli je možné na stávající dlažbu položit kvalitní laminátovou podlahu aby podlahové topení stále kvalitně vytápělo nebo máme raději starou dlažbu vybouchat a položit úplně novou?

Ladislav Zevel

2014-01-06 11:29:50
Dobrý den,
nejprve je důležité zjistit příčinu, proč dlaždice praskají a odlupují se.
(spodní vlhkost, nevhodné lepidlo pod dlažbou, nenapenetrovaný povrch před lepením dlažby,...)

Máte instalované elektrické podlahové topení a o jakém výkonu na m2, nebo se jedná o teplovodní vytápění?

Podle instalovaného výkonu se musí posoudit zdali teplotní vodivost skladby plovoucí podlahy bude dostatečná pro vytápění prostoru.

Obecně bych doporučil výměnu dlažby.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Eva

2014-12-13 18:16:29
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s praskáním dlažby na podlahovém topení. Stavíme RD svépomocí a budeme mít všude podlahové topení. Proto chceme na podlahu položit keramickou dlažbu. Ale slyšela jsem názory, že dlaždice musí mít rozměr nejlépe 30x30 cm nebo 15-25x 45 cm maximáně, větší že popraskají. Je to pravda? Zdá se mi to divné vzhledem k tomu že se vyrábějí stále větší formáty dlažeb a v těch malých je dost malý výběr. Děkuji za odpověĎ

Ladislav Zevel

2014-12-15 11:42:21
Dobrý den,
při dodržení dilatačních celků s plochou do 20m2 a úhlopříčkou do 7m je instalace dlažby i ostatních krytin vhodných pro podlahové topení bezproblémová.
Problémy se vyskytují při porušení tohoto doporučení.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Vasco

2015-01-19 22:01:23
Prosím o radu. Obývák má rozměr cca 5,5x7 metrů. Chceme na elektrické podlahové topení v anhydrytu položit dlaždice o rozměru 60x60cm. Výše uvádíte nutnost dodržení dilatačních celků. Na kolik těchto celků bude nutno podlahu rozdělit, aby nedošlo k popraskání dlaždic? Jak široká bude dilatační spára a čím bude vyplněna? Je nutno nechat dilatační spáry i u stěn místnosti. Jaký tmel na lepení dlažby byste doporučil? Děkuji za odpověď.
Vasco

Ladislav Zevel

2015-01-20 10:11:19
Dobrý den,
místnost 5,5x7m bude nutné rozdělit na dva celky s plochou do 20m2 a úhlopříčkou do 7m. Dilatační spáru doporučuji 1cm z pěnového polyetylenu MIRELON nebo EPS polystyrenu. Spára mezi dlaždicemi stačí jako ostatní spáry s vyplněním silikonem. Obvodová izolace je povinná a řeší se stejně jako oddělující dilatace. Pro lepení dlaždic použijte kvalitní flexibilní lepidlo např. Knauf Flexkleber a povrch určitě napenetrujte.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Lucie Starkova

2017-05-29 13:00:05
Dobry den mame rodiny dum a v nem podlahove vytapeni.v nekterych mistnostech,(chodby,zachod,koupelna)mame dlazbu.Dlazba nam na nekterych mistech zacala praskat ale treba na chodbe po cele sirce ale jen jak pruh. Co by to mohlo byt? Dekuji moc za radu
Starkova
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace