Nefunkcni termostat


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Nefunkcni termostat.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Nefunkcni termostat

Jarda

2013-12-22 16:01:02
Dobry den,
Mam TFT termostat v sade s podlahovou rohozi. Dneska jsem se chystal jej po dokonceni koupelny namontovat. Pripojil jsem si jo nanecisto na nezastrizene kabely a normalne fungoval, vse slo nastavit a podobne. Vypnul jsem tedy elektriku, kabelaz upravil na potrebnou delku a termostat zapojil a usadil do krabicky. Zapnul jsem elektriku a termostat nic a od te doby uz nenabehl. Samozrejme jsem prekontroloval zapojeni vodicu, privod proudu (na svorkach je spravne napeti), ale termostat je stale mrtvy. Sel tedy vlastne jednou. Da se s nim neco delat (napriklad nejaka pojistka nebo tak) nebo ho mam poslat na reklamaci? (Je asi 2 mesice stary, pouzity teprve ted).

Dekuji

Ladislav Zevel

2013-12-23 13:30:55
Dobrý den,
toto chování může být způsobeno nerovným podkladem pod spodní částí termostatu, který způsobuje nedosedání kontaktů konektoru na základnu termostatu. Proto se pokuste při odpojeném napájení termostat srovnat.

Dalším možným důvodem může být montáž pod napětím.
Přestože je v návodu požadováno zapojení týkající se termostatu pouze při odpojeném zdroji napětí, stává se, že elektrikář osazuje vrchní část termostatu pod napětím a může se termostat neopravitelně poškodit.
V obvodu displeje je dioda, která nesmí být zatížena napětím. Při snímání/nasazování displeje může na krátkou dobu dojít ke vzájemnému dotyku neodpovídajících kontaktů a je-li v daném okamžiku termostat pod napětím, dojde k nevratnému poškození elektroniky. Protože zásahy do termostatu jsou přípustné pouze za podmínky, že je odpojeno napájení, jedná se o porušení montážních předpisů, které jsou důvodem ke ztrátě záruky.

Způsob ověření:
Kontrolu lze provést přeměřením odporu na horních dvou svorkách kontaktů, spojujících displej se silovou částí (základnou) termostatu. Odpovídající hodnota je cca 410 kOhm (+/- 10%), v případě znehodnocení diody je naměřená hodnota odporu < 1 kOhm.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Jarda

2013-12-24 10:24:45
Dobry den,
Topeni jsem si zapojoval sam a vzdy samozrejme s vypnutym jisticem, stejne jako pridelavani dvirek s displejem. Vcera jsem zkusil topeni znovu pripojit a vse zaclo v poradku fungovat, nastavil jsem si tedy nejake zakladni nastaveni, nastavil prvni topny rezim a cely den to dobre fungovalo a vecer byla podlaha tepla. Dnes rano jsem se probudil a displej je opet mrtvy, stava do zarizeni stale jde a i na kontaktech pro displej je napeti cca 10V, podlaha je stala vlazna, ale to je mozna jen tepelna setrvacnost. Nicmene dle vaseho navodu jsem premeril horni dva kontakty displeje a nameril jsem plus minua 150 ohmu. Je mozne aby displej odesel pri beznem provozu aniz by s tim kdokoliv hybal? Zrejme vam budu muset termostat zaslat na posouzeni reklamace, protoze s timhle sam nic neudelam :-/

Dekuji

Jarda

2013-12-25 10:59:07
Aktualizace: o par hodin pozdeji bez jakehokoliv zasahu zacal termostat fungovat a topeni topi i kdyz nejak divne. Nastavil jsem si program dle ktereho ma byt teplota v nekterych castech dne 25 a jinych 30 ale termostat ukazuje 33.6 a porad pomalu stoupa. Vyresetoval jsem i zarizeni a znovu nastavil program, ale porad stejne.

Ladislav Zevel

2013-12-25 13:45:08
Dobrý den,
toto chování je skutečně zvláštní.
Termostat pošlete na reklamaci viz. odkaz JAK REKLAMOVAT.


S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.podlahove-topeni.eu/jak-reklamovat-a47/

Jarda

2013-12-25 18:54:01
Jeste jednou dobry den. Nez vam to poslu, rad bych si ujasnil, zda mam vse spravne nastaveno, i kdyz jsem si cetl manual a podival se na vas videonavod. Mam zavedeno cidlo do podlahy. Rezim regulace by tedy mel byt prostor + podlaha nebo jen podlaha? Mam dojem, ze pokud jsem nechal prostor + podlaha, tak topeni topi bez ohledu na teplotu podlahy. Hodnotu cidla jsem nastavil na 10k dle parametru. Je jeste neco co bych mohl mit spatne nastaveno, ze by termostat nedodrzoval nastavene hodnoty v rezimu? Dekuji

Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace