suterénní byt, zateplení, plíseň


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění suterénní byt, zateplení, plíseň.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

suterénní byt, zateplení, plíseň

Formanová

2008-08-15 17:27:02
Dobrý den,
řeším problém studené podlahy v suterénním bytě (cihla). Jde hlavně o chodbu s kuch. linkou (cca 4 m2) a koupelnu se záchodem (2 m2 - pouze sprchový kout a WC) - v těchto místnostech se netopí a větrá se minimálně, takže je zde vysoká vlhkost a vzniká plíseň. V obou místnostech plánuji podlahové topení a dlažbu. Jaký druh topení byste mi doporučil a dá se dát topení pod korkovou dlažbu? Může se dát topení pod kuch.linku? (plíseň je hlavně za linkou). Ve sprchovém koutě je také dlažba, v zimě dost studená, dá se zateplit topením i zde?
Děkuji.

Ladislav Zevel

2008-08-15 20:23:12
Dobrý den,
doporučil bych Vám odstranit stávající podlahovou krytinu, podkladový beton opatřit hydroizolačním nátěrem a začít s tepelnou izolací, aby jste neměla velké ztráty do podkladního betonu.
K tomu bude nejvýhodnější použít izolaci F-Board 10mm. Na izolaci pak instalovat topné rohože LSDTS s měrným výkonem 160W/m2 a následně dlažbu. Pod kuchynskou linku můžete dát topnou rohož jen tehdy, pokud bude bez soklu a na nožičkách. Podle toho co píšete by to bylo dost potřeba. Kuchynskou desku bych navíc u zdi nahoře opatřil odvětrávací mřížkou aby mohlo teplo z podlahy proudit za linkou. Linka se soklem by naopak prostor uzavřela, tomu se vyvarujte. Pod sprchový kout se topení instalovat nemůže, pořidte si laminátovou vaničku a zespoda ji tepelně izolujtei např. i přiměřeným nafoukáním montážní pěny. To na chlad od nohou pomůže. Koupelnu i chodbu (kuchyn) bych opatřil aktivním odvětráním s malou rekuperační jednoutkou a hydrostatem, aby se využilo teplo, které budete odvětrávat. Vlhkost vznikající při sprchování a vaření musí nutně pryč. Nadměrná vlhkost a tvorba plísní může způsobit zdravotní problémy. Zasažený povrch plísní ošetřujte pravidelně savem, pokud je omítka ve špatném stavu bylo by vhodné navíc provést sanaci zdiva např. pomocí injektáže silikonové mikroemulze. Snažte se provést rekonstrukci odpovědně.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Zuzana

2012-06-06 14:16:58
Dobrý den,
v rodinném domku nám asi před 2mi lety začaly plesnivět rohy u venkovních zdí. Nejprve jsme to řešili přípravky proti plísním a bylo to dostačující. Tuto zimu to ale začalo být markantní a přípravky už nestačí. Zvažujeme aplikaci topného kabelu zasekaného do zdi. Jelikož v této sféře nemáme zkušenosti, chtěla bych se zeptat, zda je to dobrá volba, nebo jestli je nějaké jiné, lepší řešení.
Děkuji za odpověď
Prosím o odpověď na e-mail: Z.zackova@seznam.cz
Žáčková Zuzana

Ladislav Zevel

2012-06-07 14:28:38
Dobrý den,
pokud plíseň vzniká z důvodu srážení vzdušné vlhkosti na chladné stěně (rosný bod) je řešení s topným kabel vhodné. Máte-li stěnu vlhkou prostupem vlhkosti ze špatně provedené hydroizolace, bude určitě lepší zajistit opravu hydroizolace a odstranění vlhkosti stěny postupným odvětráním.
Pravděpodobně se u Vás bude jedna skutečně o natolik chladný povrch stěny (a to bývají nejčastěji právě rohy místnosti), že dochází ke kondenzaci vzdušné vlhkosti a topný kabel by Vám měl pomoci.

Rád s Vámi budu konzultovat vhodný výběr. Pro tento účel doporučujeme samoregulační topný kabel, který bychom pro Vás vyrobili v potřebné délce.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace