podlaha v domě velice starém


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění podlaha v domě velice starém .
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

podlaha v domě velice starém

Kašpárková Jana

2013-08-22 22:14:22
Prosím o radu, finální podlahová krytina je dlažba do tvale užívané místnosti, kde vytápěná plocha je 6 m čtverečních uprostřed místnosti s celkovou plochou 12 m čtverečních.Stávajícíé prkna příjdou zlikvidovat a dle předpokladu podle místností která již byla rekonstruovaná nemá žádnou izolaci a dostaneme se zřejmě na hlínu. Jaké vrstvy jsou zapotřebí dodržet, když bych chtěla pod dlaždičky položitbuĬ topnékabely ,nebo topnou rohož LDTS 121000-165CZ kod5530380. ta rohož se mně zdá být na položení snadnější.V ostatních místnostech (kuchyni, předsíni, koupelně již z roku 2005, kdy mě pokládaly jen topné kabely do prostoru který jsem označila že bude nezastavěn nábytkem a matně se pamatuji,že použili snad ipu ale již nevím zda tam taky dávali nějaký beton a se štěrkem a něco jakostaniolový alobal taky nějaké polystyrénové deskysnad nivelační vrstvua ty káblikyjen rozvrstvili za pomocí hřebíku do linek a pak tam na to asi dali flexibilní lepidlo kachle. nyní mám rovnou plochu 3 x2m změření a připojení provede zkušený elektrikář a to ostatní zkušený zedník, který ale nemá zkušenost s vrstvama pod topení. Chtěla bych si od vás objednat toto topení , ale ten pragramovatelný termostat nebudu potřebovat. nemám to ani u ostatního a řídím se podle toho jaká je v místnosti teplota a tam kde se použil i termostat se za celou dobu nenastavoval a byla to zbytečná investice . je doufám možné použít topnou rohož či kbel bez termostatu. ptám se zda je u topného kabelu nebo rohože přiložen návod popřípadě šablona podle které by toto můj elektrikář zvládl položit a zapojit je to již starší pán a zatím jen připojoval již položené káble s vyvedenýma koncema. Děkuji
email : jana.kaspar@volny.cz
Kašpárková Jana

Ladislav Zevel

2013-08-23 10:27:00
Dobrý den,
předpokládám, že podlahové topení má sloužit jako jediný zdroj tepla pro danou místnost.
Proto je důležité spočítat nebo odhadnout tepelnou ztrátu místnosti.
Výkon dodávaný podlahovým topením musí pokrýt potřebu tepla i při mrazech např. -15°C a proto musí být dostatečný.

Z toho pak vychází určení topné plochy m2 a také instalovaný výkon na m2.
Uvádíte topnou rohož s výkonem 160W/m2, který je pro staré domy vhodný a mohl by odhadem stačit pokud má místnost jen jednu menší ochlazovanou stěnu.

Vzhledem k rekonstrukci celé podlahy bych doporučil instalaci topných kabelů do vrstvy betonu a tak využijete lépe jeho akumulaci a i cena za m2 bude nižší. Pro tenot účel bych doporučil topný kabel PSV 15W/m (PSV 151070, Topný okruh se zvýšenou ochranou, 1070 W kód 2320150) tento kabel by se fixoval strip páskami na kari sít.

Instalace bez regulace je nevhodná z důvodu nemožnosti podlahové topení efektivně regulovat s důsledkem zbytečně vysoké spotřeby případně nekomfortních výkyvů teplot.

Přikládám odkaz na mnou doporučovanou skladbu podlahy.

S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.podlahove-topeni.eu/skladby-podlah/#topny_kabel_na_karisit
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace