LDTS nebo LPSV?


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění LDTS nebo LPSV?.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

LDTS nebo LPSV?

Jolanta Kamiňska

2013-06-04 10:17:53
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat - elektrikáři nám nainstalovali podlahové topení - rohože LDTS zalité do betonu (silný 4-5cm). Na betonu má být vinylová podlaha.Vše jsme s nimi předem konzultovali. Později jsem se ale na internetu dozvěděla, že se pod beton dávají rohože LPSV. Je to hodně důležité? Co se může stát? Mimochodem, včera se topení pokusili spustit, ale nešlo to, prý zřejmě vadný termostat. Můžete mi napsat svůj názor? Jen doufám, že nebudeme muset celou podlahu překopat...
Děkuji a zdravím.
J. Kamiňska

Ladislav Zevel

2013-06-04 12:53:02
Dobrý den,
topný kabel na rohožích LDTS je s menší mechanickou odolností, je totiž určen pro instalci pod dlaždice do flexibilního lepidla, které je jemné a tedy šetrnější.

Topnou rohož LDTS bych pro instalaci do betobu nedoporučil, ale při šetrné betonáži poškození nehrozí.

Před instalací a i po instalaci je nutné změřit a zapsat do záručního listu izolační odpor a odpor smyčky topného prvku a pokud toto instalační firma splnila, bude pravděpodobná příčina závady skutečně v nefunkčním termostatu nebo v jeho špatném zapojení.

Věřím, že jste instalaci svěřila spolehlivé firmě, která v případě reklamací dostojí svým závazkům a současně splnila podmínky výrobce pro přiznání desetileté záruky poskytované výrobcem na topný prvek.

V našem případě je odbornost naší firmy garantována autorizací přímo výrobcem a také tím, že se neschováváme ve společnosti s ručením omezeným :)

S pozdravem
Ladislav Zevel

Jolanta Kamiňska

2013-06-04 14:23:47
Velice vám děkuji, škoda, že jsem se na vás obrátila, až když se vyskytl problém, mohla bych si vše lépe pohlídat... Teď nezbývá než doufat ;-)
Také vám chci vyjádřit sympatie za to, s jakou fundovaností odpovídáte na všechny nejrůznější dotazy, a to i lidem, kteří vaší firmě nepřinesou žádný zisk!
A pokud budeme muset překopat podlahu, obrátím se na vás ;-)
Srdečně zdravím,
J. Kamiňska

Jolanta Kamiňska

2013-06-11 12:56:36
Dobrý den,
tak už máme topení zapojené, přesto se chci zeptat: máme na podkladovém betonu 5 cm silný polystyren, pak rohož LDTS a na tom 4-5 cm betonu. Termostat se už podařilo zapojit a teď vše testujeme. Ale: přestože jsme ráno nastavili teplotu 30st., cca v 7:30, je 13:00, topení stále běží a termostat ukazuje necelých 26st. Nepřijde mi to normální, aby se za pět hodin topení zahřálo jen o 4st. A to je léto a venku příjemných 18st, jak to bude vypadat v mrazech? Na dotek beton mírně hřeje, ale na něm má být ještě vinylová podlaha...
Prosím vás, je toto normální, případně co je špatně?
A ještě jeden dotaz: elektrikáři koupili více metrů rohože, než měli, a tak, aby nám to někam "namotali", tak část vytrhali z té sítě a ten vytahaný kabel zamotali všude, kam to šlo, aby se to do té podlahy vešlo. Nevadí to?
Předem vám děkuji za odpověď,
Jolanta
J. Kamiňska

Ladislav Zevel

2013-06-12 09:36:03
Dobrý den,
teplota podlahy stoupá skutečně pomalu z důvodu akumulování tepla do betonové desky. V topné sezóně je podlahové topení regulováno tak, aby byla teplota podlahy v ustáleném rovnovážném stavu oproti teplotě prostoru. V pracovních časech, kdy jste mimo domov, a v nočním režimu se pracuje s mírným útlumem teploty. Vinylová podlaha bez změkčovací (filcové) podkladní vrstvy a bez podkladní MDF vrstvy je pro podlahové topení velmi vhodná, nečiní významnou zábranu pro prostup tepla.

Z topné rohože lze topný kabel odpárat a samostatný topný kabel položit odděleně s dodržením minimální rozteče kabelu a stanoveným minimálním odstupem topného kabelu od stěn.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace