Kamenná chalupa


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Kamenná chalupa.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Kamenná chalupa

Honza

2013-03-16 11:58:39
Získali jsme starou kamennou chalupu v horách. Obvodové stěny mají 70 cm, jsou vyskládány z placáků pouze na hlínu, vnitřní omítky hliněné, vytápění pomocí kachlových kamen. Máme ji pouze k rekreaci, v zimě dosáhneme tepelné pohody až po několika dnech. Při opravě podlah chceme v hlavní místnosti dát asi na jednu třetinu plochy podlahové vytápění. Postačí to k temperování celé místnosti tak na 10-12 stupňů? Jsou na takovou podlahu vhodné půdovky (3,5 cm)? Na jiném místě píšete, že máte také kamennou chalupu. mohl bych Vás požádat i o další Vaše zkušenosti, třeba i mimo rámec tohoto portálu? Děkuji za odpověď.
Honza

Ladislav Zevel

2013-03-18 11:50:53
Dobrý den,
u starých kamenných stav s přerušovaným topným režimem velmi negativně ovlivňuje tepelnou pohodu naakumulovaný chlad ve stěnách.

Teplé i chladné plochy sálají do prostoru a ovlivňují tepelnou pohodu.
Podlahové topení dokáže odvrátit nepříjemný pocit sálání chladu ze stěn, proto doporučuji instalovat podlahové topení do co největší plochy.

Zdali bude 1/3 vytápěné z celkové plochy místnosti stačit pro temperaci v době mimo užívání Vám nedokáži bez detailního výpočtu tepelných ztrát potvrdit.
Obecně platí, že u starých budov s dlažbou se doporučuje instalovat výkon 160W/m2 a z této hodnoty můžete vypočítat celkový výkon podle vytápěné plochy.

Půdovky vhodné nejsou, síla dlažby ovlivňuje množství akumulace a já bych doporučoval spíše malé množství akumulace pro rychlé odezvy podlahy.

Ano, mám 140 let starý kamenný dům, při rekonstrukci jsem však postupovat tak, aby jej bylo možné užívat komfortně a s nízkými provozními náklady. Nejedná se tedy o rekonstrukci se zachováním původní rustikální podoby v interiéru.

S pozdravem

Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace