spotřeba energie


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění spotřeba energie.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

spotřeba energie

pavel

2013-02-25 19:33:36
Dobrý den.Mám v plánu položit v domě asi 100m tep.folie 80w.Známí mě z toho zrazuje,že kdesi čet,že taková folie spotřebuje0,08kw na metr nepřetržitého provozu za hodinu.Což prý činí 0,36kč v nejnžším tarifu.Na argument,že folie nebude podle tep.ztrát v provozu stále řekl,že tento systém nemá takovou tep.setrvačnost jako vodní,tudiž musí hodně běžet.Zajímá mě tedy.Jakou dobu ze 24h.bude folie zhruba v provozu při udržení 22st ve všech pokojích.Jde o novostavbu ytong,8cm polystyren,vata ve stropě.Myslím ,že i bez přesného měření tep.ztrát by se to dalo dle zkušeností druhých zhruba určit.Věta o spotřebě 120-160kč na m za top.sezonu je mi známa,zdá se mi to však dost v rozporu.Děkuji
pavel

Ladislav Zevel

2013-02-27 11:05:48
Dobrý den,
je velmi dobře, že jste se pustil se známým do počítání provozních nákladů.

Pokusím se o komplexní náhled.
Roční náklady na vytápění se skládají z těchto parametrů:
1. lokalita budovy - jiná spotřeba tepla je ve stejném domě na jižní Moravě a jiná v Jeseníkách
2. tepelná ztráta budovy - zvolený stavební materiál ovlivňuje únik tepla konstrukcí a tepelná ztráta tento únik vyčísluje při venkovní teplotě při venkovní teplotě -12 až -18°C podle lokality stavby
3. cena za 1kW tepla vyrobeného z určitého zdroje (uhlí, dřevo, plyn, elektřina)
4. způsob užívání domu (jen pracující osoby, rodina s dětmi a mateřská dovolená, penzisté)
5. možnost regulace jednotlivých místností v čase a jejich útlum v době bez užívání

Počítání celkového příkonu vytápění není v žádné souvislosti s roční spotřebou na vytápění. Tato hodnota vypovídá pouze o tom je-li topný zdroj schopen vytápět dům jako jediný zdroj tepla.

Setrvačnost je u většiny zdrojů tepla velká nevýhoda. Větší setrvačnost znemožňuje efektivně pracovat s útlumem.

Na Vaši otázku jak dlouho bude topit topná fólie za 24 hodin je odpověd, pokaždé jinak podle venkovní teploty. Když bude venku -18°C bude topit téměř nepřetržitě, při teplotě nad 0°C velmi krátce.

U standardní instalace v nízkoenergetickém domě o ploše 114m2 a tepelnou ztrátou 5,4kW je celková spotřeba elektrické energie na vytápění podle lokality a způsobu užívání v rozsahu 10 - 20 tisíci Kč/rok.

Nezapomeňtě na fakt, že máte lacinější elektrickou energii i pro spotřebu celé domácnosti, která činí cca 50% spotřeby elektrické energie. To je slušný bonus.
Dále počítejte s cenou za udržování topného systému (roční pravidelné revize komínu a kotle, náklady na výměnu opotřebených komponenent).

U elektrického podlahového vytápění máte topný systém s životností cca 50 let.

Sám mám s elektrickým podlahovým topením zkušenost ve svém 140 let starém kamenném domě (160m2 vytápěné plochy) s roční spotřebou elektrické energie včetně ostatní spotřeby 35.000Kč/rok (mám podružný elektroměr na ohřev vody, pro 3 osoby ročně 12.000Kč z celkové sumy).

Rád s Vámi budu konzultovat Vaše úvahy s výběrem.

S pozdravemLadislav Zevel

Ladislav Zevel

2013-02-27 11:17:12
další informace naleznete na těchto našich stránkách:

http://www.elektricke-topeni.cz/12,0,Provozni-naklady-a-energeticka-narocnost.html

pavel

2013-02-27 20:42:47
Děkuji za vyčerpávající odpověd. Jsem zbaven pochybností,a mohu se věnovat přípravě.Ještě by mě zajímalo,zda je nutné dodržet pulmetrovou mezeru mezi folií a stěnou.Pak už jen,až to bude aktuální,zda mohu zaslat plány podlah. Mám představu,že např.oproti záloze mi vše potřebné přichystáte.Pokud zajistíte i montáž,budu rád. Ještě jednou děkuji. S pozdravem
pavel

Ladislav Zevel

2013-02-28 08:49:08
Dobrý den,
topné fólie se instalují s odstupem od stěny 5cm. V případě zařizovacích předmětů bez nožiček (vestavěné skříně apod.) se tato plocha vynechává.
Až to bude u Vás s vytápěním aktuální, rádi Vám na základě podkladů zpracujeme návrh a samozřejmě provádíme i instalace.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace