kombinované topení


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění kombinované topení.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

kombinované topení

Michaela Rjaibi

2008-08-09 15:04:17
Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně podlahového topení. Budeme rekonstruovat starý dům a chtěla bych tam kombinovat topení podlahové (chtěla jsem elektrické topné rohože)a topení klasické s centrálním plynovým kotlem.
topení podlahové jsem chtěla všude tam, kde bude dlažba= v přízemí všude, kromě obývacího pokoje (kuchyň, chodbička a zádveří) a v patře v koupelně. Jinde v pokojích zůstane radiátor.
je dobré kombinovat tyto dva druhy topení (elektrické rohože a radiátor) nebo je lepší si nechat nainstalovat i klasické podlahové topení - trubky. Přijde mi zbytečný si nechat kopat do podlahy, krom toho, že je zrovna v místech kde bude podlahové t. kvalitní a rovné (nevím co to je za materiál, ale máme to i na schodišti, vypadá jako kámen, vzhledem se podobá tmavému "mramoru"- který to samozřejmě není) a také nevím co se stane s nosností stropu, když se v patře v koupelně vykope díra a vsadí se tam trubky. a samozřejmě nevím jak je to finančně rozdílné, zda je výhodnější platit plyn a nebo elektriku, pokud toto topení je bráno spíše jen na přitápění.
A ještě jedna věc, postačí v těchto místnostech jen podlahové topení (v koupelně bude i "žebřík) nebo by tam měl být ponechán radiátor.
můžete mi prosím Vás poradit, co s tím
velice Vám děkuji
Rjaibi

Ladislav Zevel

2008-08-12 15:32:23
Dobrý den,
často se instaluje elektrické podlahové topení v kombinaci s dalším zdrojem tepla (krbová kamna, klimatizace s vytápěním). Elektrické podlahové topení má mnoho výhod, které popisujeme na úvodní stránce. Velká výhoda e.p.t. je možnost vytápět a regulovat zcela samostatně každou místnost. Cena elektrické energie je o procenta vyšší něž plyn, podrobné porovnání najdete na serveru www.tzb-info.cz. Vhodnou zónovou regulací však dosáhnete pravděpodobně úspory, která kompenzuje dražší cenu energie a pořizovací a realizační náklady budou jistě výhodnější.
V koupelně se instaluje podlahové topení s výkonem 160W/m2 a to většinou dostačuje jako zdroj vytápění, ale topný žebřík na sušení ručníků jistě oceníte.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace