drevena podlaha v koupelne a vytapeni el. rohozi


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění drevena podlaha v koupelne a vytapeni el. rohozi.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

drevena podlaha v koupelne a vytapeni el. rohozi

Martin Civín

2013-02-02 16:36:38
Dobry den,
planuji ve starem cinzaku rekonstrukci koupelny a v ni drevenou podlahu (3vrstva plovouci, svrchni plocha drevo merbau, tl.15mm). jakou rohoz (folie do koupelny je nevhodna, jak jsem se tady vsude docetl) a s jakym vykonem lze doporucit? (pod drevene podlahy doporucujete folie s vykonem max.60W/m, kdezto topne rohoze maji nejmene 80W/m) koupelna ma pochozi plochu cca 1,8m2 a mela by byt lepena k podkladu. podlaha by mela byt tvorena pochozi deskou cetris, jelikoz se zvysuje o 30 cm nad stavajici betonovou podlahu (kvuli vedeni rozovdum vody a odpadu a "zapusteni" vany prave o danych 30 cm "do podlahy"). nemuze vyssi vykon podlaze ubliit, pripadne, kdyz bude rohoz zalita nivelaci, nebude tam prilis velka tepelna ztrata pri prechodu do dreva, tzn. "bude to jeste topit?"
dekuji za odpoved.
M.Civín

Ladislav Zevel

2013-02-04 11:26:00
Dobrý den,
pro elektrické podlahové vytápění mohou být použity pouze topné kabely nebo topné rohože mající kovový vodivý oplet, ovinutý pásek či obal a zároveň tato topná tělesa vyhovují odpovídajícím normám. Tento kovový vodivý oplet, ovíjecí pásek či obal musí být připojen k ochrannému vodiči napájecího obvodu. Toto ustanovení spolu s dalšími ustanoveními pro toto zařízení není závazné, je-li jako bezpečnostního opatření použito k napájení SELV. (CSN 33 2000-7-701 ed.2 odst.753).

Topná fólie použít nelze ještě z druhého důvodu - je citlivá na vlhkost, která ji poškozuje.

Instalace topného kabelu nebo topné rohože zalité do samonivelační směsi na cetris deskách a s přilepenou plovoucí podlahou je s ohledem na rozdílné teploty v místě topného kabelu a ostatní plochy pro dřevěné podlahy také nevhodné. Může docházet ke kroucení lamel. A samotná malá tepelná vodivost dřevěné podlahy, která odpovídá prostupu cca 60W, nezajistí dostatečný ohřev podlahy, aby jste v koupelně měl příjemný pocit tepla od nohou. Výkonnější topný prvek by byl omezen (brzděn) termostatem s podlahovou sondou a teplota na povrchu by byla stejně nedostatečná.

Doporučuji zvolit jinou krytinu (dlažbu) nebo podlahové topení neinstalovat a pořídit např. infra panel, který bude ohřívat podlahu sáláním.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace