topné těleso nebo elektrické podlahové topení?


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění topné těleso nebo elektrické podlahové topení?.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

topné těleso nebo elektrické podlahové topení?

Leona

2012-09-23 16:01:00
dobrý den, řeším topení v rodinném domě, kolaudace r.2009. v obývacím pokoji (plocha 30m2) bylo stavebníkem topení značně poddimenzováno a v celé místnosti je pouze jedno topné těleso (máme plynový kotel). nyní mám malé dítě, ktere značnou část dne stráví stráví na zemi. doporučil byste mi elektrické podlahové topení i přesto, že máme vytápění plynovým kotlem? v jaké výši by se asi pohybovaly náklady? plánujeme výměnu podlahové kytiny PVC za vinyl, řeším tedy, zda si mám nechat rozkopat podlahu a dodělat topné těleso nebo zda si pořídit elektrické podlahové topení. děkuji za odpověď
Leona Novotná

Ladislav Zevel

2012-09-24 12:09:57
Dobrý den,
ohřívání podlahy na příjemnou teplotu je vhodné i tam kde se vytápí celý objekt plynovým topení, je však vyšší cena energie proti tarifům určeným pro vytápění (přímotopný tarif 2,60 Kč/1kW - standardní tarif 4,80 Kč/kW).
Vzhledem k funkci podlahy, která by měla pouze temperovat podlahu a mírně přitápět bude spotřeba úměrná dodávané energii. Zkuste spotřebu odhadnout podle aktuální teploty kterou dosáhnete s plynovým kotlem a připočtěte cca 6% ceny spotřeby plynu za každý 1°C navíc.

Vhodnou skladbu podlahy přikládám v odkazu níže.

Cena materiálu je od 900Kč/m2.

S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.podlahove-topeni.eu/skladby-podlah/#topna_folie_heatpak
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace