topný kabel nebo folie?


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění topný kabel nebo folie?.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

topný kabel nebo folie?

Lucie

2012-06-14 20:11:58
Dobry den, potřebuji vytopit doma plochu 36m - obyvaci pokoj + chodba. Vše v kuse. Je to starší cihlova vila, ja bydlim dole, a podlahu tvoří pouze beton.Ne moc rovny,s mensimi nerovnostmi.
Vice nevim protoze tu bydlim pouze pul roku.
Od podlahy jde velka zima proto bych chtěla udelat co NEJLEVNEJSI variantu podlahoveho vytapeni. Podlahu navyšovat moc nechci, max 1-2cm.
Nejradeji bych dala topne folie a napsaly jste ze pod lino se musi dat ty desky a pod ne teprve folie. Ale ty desky me prijdou hrozně drahe, kdyz jsem si to spocitala na 36m.
TAk jsem zvažila moznost topného kabelu, ktery bych zalila nivelační sterkou. Ale zase tady čtu ze doporucujete nejake desky, ktere jsou opet docela drahe. Opravdu tam musi ty desky byt?Nestaci jen polozit kabel na zem, zalit to nivelacni sterkou vyska nad kabelem 1cm.Bude to bez tech desek mene topit??A na to položit uz vybrane lino, ktere by mě stalo na tech 36m cca 14tis.
Mockrat dekuji za odpoved.
Lucie

Lucie

2012-06-14 20:19:15
Jo a jeste jaky vykon topneho kabelu použit? Mate jich tu na vyber nekolik, tak nevim jake jsou vhodne na podlahu do obyvaku. Dekuji
Lucie

Ladislav Zevel

2012-06-15 10:04:32
Dobrý den,
důležité je, jestli podlaha má v současnosti tepelnou izolaci pod betonovou deskou. Pokud tepelná izolace ve skladbě není, bude nutné ji doplnit. V případě topných fólií slouží jako doplňková tepelná izolace vrstva kročejové izolace o síle 6mm, u topných kabelů jsou to desky F-Board 6 nebo 10mm.
Pokud vynecháte tepelnou izolaci, budete vytápět i prostory pod Vámi a provozní náklady Vám výrazně vzrostou.
Pokud je v podlaze tepelná izolace, není v běžných obytných místnostech potřeba instalovat doplňkovou izolaci a jsou pak pořizovací náklady nižší.
Pro zjištění přítomnosti podlahové izolace doporučuji udělat sondu, abyste měla jasno.

Výkon doporučuji v rozsahu 80-120W/m2, topný kabel do stěrky doporučuji ADSV 10W/m. Celá plocha se musí rozdělit na dilatační bloky s plochodou do 20m2 a úhlopříčkou do 7m.

V případě jakýchkoliv dotazů mě kontaktujte.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace