Topné fólie pod dřevěnou plovoucí podlahu


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Topné fólie pod dřevěnou plovoucí podlahu.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Topné fólie pod dřevěnou plovoucí podlahu

Dana Kučírková

2012-05-16 14:45:13
Dobrý den, prosím o radu. Můžeme použít topné fólie i pod dřevěnou plovoucí třívrstvou podlahu tl.12 mm/ dub/? Bude položena v obývacím pokoji 18 m2. Má to vůbec význam, dostane se teplo z folií přes dřevenou podlahu? V pokoji jsou už 2 radiátory a bude to spíš jako doplńkové vytápění, nebo přitápění /topíme v kotli na tuhá paliva /Jedná se o staší dům, podlahu rekonstruujeme.Zabrání izolace starlon 6 mm tomu, aby se teplo z rohoží nedostalo místo do podlahy, do podkladního betonu?je skladba podlahy-štěrk, beton, polystyren 15 cm, podklad.beton, starlon 6 mm, parozábrana,dřevěná podlaha, správná?děkuji
Dana Kučírková

Ladislav Zevel

2012-05-17 10:36:34
Dobrý den,
pod dřevěné plovoucí podlahy jsou určeny topné fólie o výkonu 60W/m2.
Tento výkon ve spojení s dřevěnou podlahou dokáže ohřát podlahu na max. 25°C a to je teplota vnímané jako neutrální - nechladí ani nehřeje.
V nízkoenergetických domech je tato kombinace vhodná jako hlavní zdroj tepla, z pohledu doplňkové temperace podlahy je reálný výsledek, že podlaha nestudí, ale není možné zvýšit teplotu pro pocit tepla.
Ve skladbě uvádíte v nižších vrstvách polystyren 15cm a nad ním betonová deska, což je ideální. Starlon 6mm zajištuje funkci kročejové izolace a odstínění akumulace podkladu, ale neslouží jako poctivá izolace podlahy, která má zabránit významnějším tepelným ztrátám do podkladu.

S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.podlahove-topeni.eu/sady-pro-svepomocnou-instalaci-60wm2-a49/
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace