Rekonstrukce koupelny - zdený spchový kout


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Rekonstrukce koupelny - zdený spchový kout.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Rekonstrukce koupelny - zdený spchový kout

Tomáš

2012-03-27 13:28:13
Dobrý den,

Budeme dělat kompletní rekonstrukci koupelny na chatě. Místo vany chceme zděný sprchový kout. Uvažujeme o použití dvoužilových topných rohoží LDTS 160w/m2 a termostatu Fenix Therm 100. Chata je v horách, v zimě tam mrzne (v tom případě by se topení používalo časteji), naopak v létě je tam celkem teplo a podlahové topení by se možná používalo pouze krátkodobě večer pro sprchování. Předpokládám, že výše uvedené topné rohože je možné použít i pod samotný sprchový kout. Myslíte, že je pro tento účel (chata, občasné používání) vhodný termostat Fenix Therm 100? Take bych se chtěl zeptat, jestli by jste v případe zďeného sprchového koutu volil hydroizolaci na nebo pod F-boad desky (nevim jak snaší vlhkost resp. jak reaguje hydroizolace a topné rohože).

Mockrát děkuji.
Tomáš

Ladislav Zevel

2012-03-28 11:47:12
Dobrý den,
topné rohože LDTS lze použít i do sprchového koutu pod dlažbu, ale topný kabel nesmí procházet žádnou dilatační spárou. Proto prověřte, jestli nebude oddělená plocha podlahy sprchového koutu. Termostat FenixTherm 100 je vhodný pro řízení elektrického podlahového v režimu jen udržování teploty podlahy, tak i v režimu vytápění prostoru na nastavenou teplotu. Termostat nemá možnost programování v čase a je vhodný pro instalace kde počítáte s manuálním ovládáním bez automatického přepínání útlumu podle času a dne. Na rekreační objekt je tedy vhodný.
Do sprchového koutu bych doporučil instalovat topnou rohož na desky F-Board a pak zalít samonivelační flexibilní stěrkou a tu natřít hydroizolací. Na takto připravenou plochu lepit flexibilním lepidlem dlažbu.

V případě jakýchkoliv dotazů mě kontaktujte.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Petr Laube

2013-03-28 08:31:16
Dobrý den,
Jaká je cca doba "náběhu" naakumulování podlahy pokud je topná rohož použita ve skladbě - izolant , flexi stěrka,hydroizolační stěrka ,dlažba do tmelu?Předpokládám , že vrstva lože v němž je zalita rohož musí být v takové tloušťce, aby splňovala parametry pochůzího podkladu(např.anhydrit 25MPa má min tl.35mm)
Lze rohož instalovat v obrácené skladbě ,tzn nad hydroizolací jen do flexibilního lepidla? Děkuji , s pozdravem Petr Laube
Petr Laube

Milan Mlynár

2013-03-29 09:46:02
Dobrý den,
topný kabel lze uložit jak do vrstvy anhydritu, tak přímo do flexibilního lepidla pod dlažbu. Doba náhřevu podlahy s použitím doplňkové izolace F-Board a umístěním topného kabelu do tmelu pod dlažbu je přibližně 10 - 20 min. V případě uložení do vrstvy anhydritu nebo betonu trvá náhřev podlahy i několik hodin.
Milan Mlynár

Petr Laube

2013-03-30 21:36:08
Dobrý den,
je možné ,topnou rohož instalovat pod dlažbou ve sprchovém koutě (sprchové kabině) s ohledem na platné předpisy a normy?
Děkuji , Laube
Petr Laube

Ladislav Zevel

2013-04-02 07:36:01
Dobrý den,
topnou rohož s ochranným opletením instalovat lze.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Petr Laube

2013-04-02 21:24:28
Dobrý den,
tzn. aplikaci ultra tenké rohože CM přímo pod dlažbu.Hydroizolační stěrku je lépe aplikovat pod izolaci F-board ,nebo na ní.?¨
děkuji , s pozdravem Laube
Petr Laube

Ladislav Zevel

2013-04-03 09:25:14
Dobrý den,
doporučuji tuto skladbu:
- podkladní beton
- napenetrování betonu
- nalepení izolačních desek F-Board flexibilním lepidlem
- topná rohož
- zalití topné rohože samonivelační flexibilní stěrkou na bázi cementu
- hydroizolační stěrka
- dlažba lepená flexibilním lepidlem

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace