Topný kabel ve zděném sprchovém koutě


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Topný kabel ve zděném sprchovém koutě.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Topný kabel ve zděném sprchovém koutě

Kuba

2012-03-22 12:56:32
Dobrý den,
rekonstruujeme koupelnu v panelákovém bytě a hodláme na podlahu použít topný kabel. Dále jsme se rozhodli místo vany pořídit sprchový kout, ten však budeme zdít a musí být z důvodu vedení odpadu vyvýšen. Je možné do takovéhoto sprchového koutu přivést topný kabel aby byla vyhřívaná podlaha i ve sprchovém koutě?
Topný kabel již máme pořízen a jedná se o typ tenkého jednožilového kabelu s ochranným opletením typu ADSL1P a Termostat máme Aube TH132-AF (16A).
Kuba

Ladislav Zevel

2012-03-23 13:13:00
Dobrý den,
topný kabel s ochranným opletením lze použít i pod dlažbu do sprchového koutu. Topný kabel však nesmí procházet žádnou dilatační spárou, v které by se mohl v důsledku špatného odvodu tepla z pláště přehřát. Pokud je to možné, doporučuji umístit napojení topného kabelu na studený konec až do místa mimo sprchový kout.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Kuba

2012-08-07 10:14:05
Dobrý den,

nainstaloval jsem topný kabel, dle Vašich instrukcí, tedy že kabel neprochází žádnou dilatační spárou a napojení na studený konec mám mimo sprchový kout. Připojení kabelu je na 230V a zde nastává problém. Elektrikář mi sdělil, že pochybuje, že takto provedená instalace projde revizí. Že se jedná o velmi nebezpečné prostředí, jelikož v podstatě stojím ve vodě a jelikož se jedná o panelákový byt (což jsem v prvním příspěvku zapomněl zmínit) a panel prý pracuje a navíc máme sprchový kout vybetonovaný má obavy, že by mohlo dojít k napínaní kabelu a k poškození jeho izolace.

Četl jsem zde v jiných diskuzích, že dle stávající legislativy by neměl být problém, ale přeci jen si nejsem jistý zda to revizí projde.Mám topný kabel vedený i v podlaze v koupelně a poté smyčku do sprchového koutu a hrozí tedy, že nebudu moci použít ani vytápění podlahy v koupelně.

Je možné topný kabel na 230V nějakým způsobem převést na 12V?

Byl bych velice rád za jakékoliv rady, či připomínky.
Děkuji
Kuba

Ladislav Zevel

2012-08-09 10:13:33
Dobrý den,
topný kabel s celoplošným ochranným opletením je způsobilý pro instalaci i do takto náročného prostředí. Samozřejmě za splnění instalačních podmínek (nesmí prostupovat dilatací, nesmí ve sprchovém koutě začínat ani končit, musí být napájen přes proudový chránič 10mA).
Na panelových podlahách je v další vrstvě roznášecí betonový potěr, který by měl zajištovat pevný podklad pro instalaci.
Pokud je topná rohož nebo topný kabel instalován na tepelnou izolaci F-Board je schopna tato izolace některé drobné poruchy podkladu překlenout svojí pružností a to i díky jejím nalepením flexibilním lepidlem.

Přechod na napájení bezpečným napětím není technicky možné (ohmův zákon - změna výkonu při změně napětí).

Předpokládám, že s revizí ani s užíváním nebudou žádné komplikace, pokud byla instalace provedena bez závad a bylo provedeno měření izolačního odporu, které je vyžadováno i v záručních podmínkách a musí být zapsáno v záručním listě.

S podravem
Ladislav Zevel
https://www.podlahove-topeni.eu/sady-pro-instalaci-podlahoveho-topeni-v-koupelne/
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace