Volba vhodného vytápění


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Volba vhodného vytápění.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Volba vhodného vytápění

Martin Otradovský

2012-02-16 15:40:42
Dobrý den, mám dotaz ohledně vytápění chaty. Chata je v rekonstrukci a bude obývatelná jen několikrát v roce. Na chatě je pouze elektřina. Hledám vhodný typ vytápění, aby se chata vytopila na požadovanou teplotu (cca 20C) z 5C zhruba za 2 hodiny. Prosím Vás tímto o radu, jaké zvolit vytápění, popř. kombinaci. ( za jak dlouho se např. vytopí místnost o ploše 5x8 m ?)

Děkuji
Otradovský Martin

Ladislav Zevel

2012-02-20 16:04:20
Dobrý den,
pro stanovení výkonu pro rychlý ohřev oslovte projektanta TZB, který provede výpočet tepelných ztrát a posoudí akumulaci zdiva.
Ohřevu z 5°C na 20°C za 2 hodiny určitě nebude podlahové topení stačit, ale může být vhodným zdrojem v kombinaci se sálavými přímotopy ECOFLEX Premier.

Důležité je jaký příkon přípojky máte zřízen, aby stačil pro požadovaný výkon.
Je rozumné zvolit výkon s ohledem na stávající hodnoty jištění.

Rád s Vámi budu dále výběr konzultovat.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Martin Otradovský

2012-02-23 09:46:06
Dobrý den, děkuji za informace. Rozhodli jsme se pro elektrické přímotopné podlahové topení. Bez přídavného zdroje, s tím, že ohřev bude delší než 2h. Tepelné ztráty mám spočítané, nejvyšší ztráta místnosti je 2500 W, celková 17 kW. Dočetl jsem se, že projekt od projektanta není zapotřebí. Stačí tedy dodavateli předat půdorys s vyšrafovanými vytápěnými plochami a s danou ztrátou místností, nebo si musím vypočítat i rozteče kabelů? Děkuji
Otradovský Martin

Ladislav Zevel

2012-02-23 12:34:10
Dobrý den,
stačí půdorys s vyšrafovanými vytápěnými plochami, plánovaná podlahové krytina (dlažba, lino, plovoucí podlaha,...) a tepelná ztráta místnosti.
Dodavatel Vám vypočte rozteče kabelů, nebo si je můžete vypočíst sám např. v tabulce viz odkaz.

S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.podlahove-topeni.eu/user/documents/doc/Vypocet_roztece_topneho_kabelu.xls

Roman

2012-02-26 16:53:04
Dobrý den. Budeme stavět dům a mě by zajímalo,jestli el.topení do podlah je ekonomicky výhodné a jaké musí mít jištění,když vyhřívaná plocha bude cca250 m2. Jáký je průměr KW při měsičním odběru elektřiny? Díky

Tomáš Rosenbaum

2012-02-27 10:46:01
Dobrý den,
měl bych jeden důležitý dotaz. Stavíme nový domek (113m2 zastavěná plocha)(podkrovní) Dům bude nadstandardně zateplený (zdi 30cm EPS, střecha 40cm, podlaha 20cm) Jsme nyní ve fázi istalace elektřiny. O topení v domě by se mělo starat elektrické podlahové kabelové topení zalité v anhydritu. Můj dotaz zní jestli je pro tuto skoro akumulační vezi vytápění vhodná plovoucí podlaha. Kromě dvou kopelen a zádveří kde bude dlažba. By měla být všude laminátová plovoucí podlaha. Zda je tato skladba vhodná. Asi by byla hnodnější topná folie, ale její cena na celý dům je asi tak 4x vyšší než topné jednožilové kabely, které bychom chtěli použít. Už z principu toho domu, kde topit se bude jen minimálně, nechci investovat peníze do nějakých drahých systému. O tepelném čerpadle jsem právě díky investici vůbec neuvažoval.
Je proto použití topných kabelů do anhydritu a položit na něch laminátovou plovoucí podlahu vhodné a proveditelné...
Moc děkuji
Tomáš Rosenbaum

Milan Mlynár

2012-02-27 14:34:21
Dobrý den Romane
elektrické podlahové topení je jistě nejkomfortnější způsob vytápění.
To jaké budou náklady na vytápění Vám spočítá projektant domu na základě tepelných ztrát. Od toho se odvíjí i to, jaké bude potřeba jištění.

S pozdravem
Milan Mlynár

Milan Mlynár

2012-02-27 15:04:52
Dobrý den Tomáši
pro domy s malou tepelnou ztátou lze použít i tento způsob vytápění. Pod laminátové plovoucí podlahy se doporučuje výkon 80W/m2, ale je třeba použít vhodnou kročejovou izolaci. Pokud je vytápěná plocha dostatečně velká, aby instalovaný výkon pokryl tepelnou ztrátu, tak nevidím problém.

S pozdravem
Milan Mlynár

Tomáš Rosenbaum

2012-02-28 09:44:13
Dobrý den,
měl bych ještě jeden dotaz ohledně regulace. Docela mě zaujali termostaty Watts 760, jak cenou tak i funkcemi. Jen mě konkurenční firma zrazovala od spínání kabelu přímo z termostatu. Že se k němu musí přivést ještě stálé napětí, že baterie v něv instalovaná nevydrží každodenní 4 hodinové odstavky (HDO) a po cca roce termostat přestane fungovat úplně.
V baráčku taháme zatím eletriku k zásuvkám a světlům, topení si necháváme až na konec, tak sbírám info abychom něco nepodcenili.
Počítal jsem nějak ty výkony n ajednotlivé místnosti a do té největší (OP+Jíd. + Kuch) vychází od 2500W až do 3400W podle použitého kabelu, jak by měl být spínán tento okru?. Pak už jsou všechny místnosti pod 1600W na jednu místnost.
Nemáte nějaký tip na tu kročejovou izolaci pod tu podlahovku.
Moc děkuji
Tomáš Rosenbaum

Milan Mlynár

2012-02-29 10:45:05
Dobrý den
termostat watts 760 je navržen tak, aby běžně překonal i 12 hodinové odpojení od sítě. Životnost při odpínání termostatu HDO je minimálně 5 let, při pernametním napájení dvojnásobná.
Přímo spínaný výkon doporučuji do 2000W. V případě vyšší zátěže se topení spíná stykačem. Ke každému termostatu je vhodné natáhnout 5žilový kabel od rozvaděče.
Vhodná kročejová izolace je například podložka pro podlahové topení Viscotech 1200.

S pozdravem
Milan Mlynár
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace