Dosažení vhodné výšky podlahy


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Dosažení vhodné výšky podlahy.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Dosažení vhodné výšky podlahy

Ronald Greissler

2008-07-04 11:07:06
Dobrý den.
Mám v koupelně betonovou podlahu(tepelně neodizolovanou) s izolací IPA a zbývá mi cca 6-7 cm do výšky podlahy, na kterou se musím dostat (vzhledem k okolní výšce dlažby). Kdybych položil F-Board výšky 10 mm, tak se i z tmelem, podlahovým topením a dlažbou dostanu na cca 3,5 cm. Je možné (vhodné) položit na sebe 2 x F-Board nebo lépe zvýšit nejdříve podlahu jiným způsobem o cca 3 cm a pak teprve F-Board, podl. topení a dlažba? Resp. - lze na sebe klást F-Board, aby byl dostatečně pevný pod dlažbu a má toto zdvojení nějaký efekt?
Děkuji.
Rony

Ladislav Zevel

2008-07-06 00:27:13
Dobrý den,
protože pro tepelnou izolaci F-Board je nejvhodnější betonový podklad, doporučilo bych na hydroizolaci udělat betonovou vyrovnávací desku, na kterou se pak položí jedna vrstva tepelné izolace F-Board a následně topná rohož a dlažba.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Dušan Nekl

2008-08-16 18:58:13
Dobrý den, rád bych se zeptal jaký typ podlahového topení doporučujete do koupelny ? Teplovodní či elektrické? Lze tyto systémy instalovat oba a přes léto provozovat elektrický - v zimě potom teplovodní??

Ladislav Zevel

2008-08-17 12:01:34
Dobrý den,
koupelna je specifická tím, že i mimo topnou sezonu je obvykle potřeba udržovat v místnosti vyšší teplotu. Dlažba na podlaze i v létě studí, takže je vhodné jí v době koupání ohřívat na příjemnou teplotu. Pokud budete dělat teplovodní podlahové topení i jinde, dejte teplovodní i do koupelny. Jestliže chcete mít komfort i v době mimo topnou sezonu, instalujte pod dlažbu ještě topnou rohož, ale jen na ploše, kde je vhodné dlažbu ohřívat. Z důvodu rychlejší reakce doporučuji výkon 160W/m2. Oba systémy se nevylučíjí a mohou vhodně spolupracovat. Například i v topné sezoně muže elektrické podlahové topení v nastavený čas navyšovat topný výkon. Výsledkem by byla komfortní teplota v době kdy je to potřeba a úspornější po většinu času.
Jediná nevýhoda je vlastně zdvojená investice. Elektrické podlahové topení na 1,3m2 a regulace Vás bude stát přibližně 3.500Kč.


S pozdravem
Ladislav Zevel

Rycková Adéla

2010-07-07 21:08:09
Jaká podlaha je nejvhodnější na podlahové topení do místnosti 35M2, je to kuchyň a obývák současně.
Rycková

Jirka

2010-09-16 14:42:14
Dobrý den. Prosím o radu při skladbě podlahy: máme: 1. podkladní beton, 2. penetrační nátěr. 3. vyrovnávací stěrka, 4.izolace Mirelon s hlinikovou folií síla 5mm. 5.nivelační stěrka vyrovnávac 6.topná rohož, 7.vyrovnávací stěrka cca 5mm. Prosím o konzultaci, zda je skladba správná. Podlaha mírně pruží. Lze použít přímo pod vinilovou podlahu síla 5 mm ještě podložku UNI-CLIK? Máme obavu, že bude snižovat výkon podl. vytápění.Děkuji za radu a odpověď
Jirka

Ladislav Zevel

2010-09-20 13:41:36
Dobrý den,
nesouhlasím s použitím Mirelonu (příliš měkký), pod topnou rohož použijte izolaci F-Board z naší nabídky. Desky F-Board lze použít při vylití stěrkou a to 10mm nad toným kabelem rohože. Tepelnou vodivost podložky pod plovoucí podlahy QUICK STEP Uniclic neznám, proto se nemohu k této podložce vyjadřovat. Vaše obavy o významném snižování výkonu jsou opodstatněné, proto si nechte doložit tepelnou vodivost od výrobce.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace