Regulacia cez PC


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Regulacia cez PC.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Regulacia cez PC

Tomáš Štefanička

2011-09-14 23:44:51
Dobrý deň, práve riešim problém regulácie a pozdáva sa mi možnosť naprogramovanie regulátora cez pc. Systém devireg 550 je neskutočne drahý, ale nič podobné som nenašiel. Nepotrebujem bezdrôtový prenos. Stačí mi jeden regulátor, ktorý má vstupy na snímače teploty vzduchu a podlahy zo všetkých miestností a možnosť ho naprogramovať cez PC. Niečo takéto: http://www.eob.sk/sk/jednotka-master/product.html?id=193 len to nemá vstupy na snímače teploty podlahy a je to primárne na plynový kotol, ale s tým ako elektrotechnik problém nemám. Mohol by byť problém funkcie bez podlahových snímačov? Čo by ste mi poradili? Ďakujem
Tomáš Štefanička

Ladislav Zevel

2011-09-15 11:00:49

Dobrý den,
námi dodávané termostaty jsou autonomní regulátory bez možnosti konfigurace přes PC.
Pro centrální regulaci dodáváme na základě specifikace (počet místností, počet a typ regulovaných spotřebičů v jednotlivých místnostech a jejich příkon) programovatelné jednotky BMR včetně všech snímačů a ovladačů pro konkrétní objekt. Řídící jednotka (3.588 Kč) lze doplnit o PC rozhraní a software (4.319 Kč). Samostatná řídící jednotka se musí doplnit o základní stanici se silovým polovodičovým spínáním pro určitý počet kanálů (6ti kanálové spínání 13.704 Kč).

Vzhledem k povaze regulačního algoritmu, který zajišťuje ustálený stav teploty prostoru a podlahy, dochází častému spínání, a proto je polovodičové nehlučné a spolehlivé spínání nejvhodnějším technickým řešením i přes vyšší náklady na pořízení takové regulace.

Vámi zmiňovaný produkt EOB nepočítá s takovýmto silovým spínáním a proto ho nepovažuji za vhodnou variantu.

U elektrického podlahového topení je snímání teploty podlahy důležitá regulační veličina.

V případě zájmu o naší centrální regulaci Vás prosím o poslání podkladů pro návrh. Rádi Vám zpracujeme technickou specifikace a cenovou nabídku.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace