Jaký je rozdíl mezi topným kabelem a topnou rohoží?


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Jaký je rozdíl mezi topným kabelem a topnou rohoží?.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Jaký je rozdíl mezi topným kabelem a topnou rohoží?

Adam

2008-01-25 19:18:21
Jeste se chci zeptat jaky je rozdil mezi topnym kabelem a topnou rohozi? Mohu pouzit topnou rohoz take primo do tmelu pod dlazbu? V instalacnim navodu pro rohoz tato moznost neni uvedena.

Ladislav Zevel

2008-01-25 19:19:33
Topná rohož je topný kabel uchycený na nosné tkanině a to lepící páskou (lepené rohože) nebo přišitý nití (šité rohože). Topná rohož se obvykle instaluje právě do vrstvy lepícího tmelu. V naší poradně se podívejte na video s ukázkou pokládky.
U topné rohože je výhoda, že nemusíte řešit rozteče kabelu, ta je dána už z výroby a to většinou na výkon 100W/m2 nebo 160W/m2 a navíc některé rohože jsou se samolepící páskou, která slouží na uchycení k podkladu. Proto je instalace mnohem snadnější a rychlejší.

Karel Machoň

2011-12-01 13:47:48
Dobrý den. Mám dotaz k možnosti záměny napětí na topném kabelu a možnosti použití ss proudu. Mám několik solárních panelů a výstup z nich je 35 V. Co by se stalo, kdybych to topného kabelu pustil místo 220 v střídavých stejnosměrné napětí 35 v (možno i 70 V) a ampéry by s uvedenými volty kryly watáž kabelu? Vím, že lze odpovědět, že to výrobce nepřipouští, ale zajímalo by mě to a jistě i mnoho ostatních - tedy 1. - záměna napětí za stejnosměrné a za 2. - možnost snížení stejnosměrného napětí a zvýšení proudu, kdy výsledem by pokryl potřebné Waty. Znovu zdůrazňuji, že jde o teorii, ne o návod. Předem děkuji za odpověď.
Karel Machoň
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace