Jak vytápět


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Jak vytápět.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Jak vytápět

Václav Etrych

2011-06-21 23:54:51
Dobrý den.
Začínáme stavět RD, smozřejmě v NED standartu + obvodová izolace. Zatím se ještě projektuje, ale hledáme rozumné primární vytápění. Zatím jsem se uchýlil k myšlence na infra topení. Při pátrání na internetu jsem narazil na firmu Caleo, která nabízí topné infrafolie. Jaký je Váš názor na tuto technologii? Mohou být topné folie opravdu infra? Případně jak vybrat vhodný systém vytápění? Zatím marně hledám nějaké diskuze na toto téma a někoho, kdo by měl zkušenosti a byl ochoten oběktivně poradit.

Dekuji za vstřícnost
Václav Etrych

Ladislav Zevel

2011-06-23 14:40:00
Dobrý den,
Caleo známe velmi dobře, jedná se totiž o korejskou napodobeninu našich topných fólií ECOFILM.

Výrobcem fólií Caleo je:
Dymsco Co., Ltd.
339-34 Daessangnyeong-ri,
Chowol-myeon, Gwangju-si,
Gyeonggi-do 464-862 (KR)


Caleo jsou na trhu od roku 2010 a zatím se pomalu učí. Dopouštějí se mnoha chyb, které zde nebudu pochopitelně vypisovat.

Vaše úvahy směřují správně. NED se vyplatí vytápět elektricky a velkoplošné systémy (podlahové a stropní vytápění) vytváření příjemnou teplenou pohodu s velmi dobrými provozními náklady.

Výborná regulovatelnost každé místnosti samostatně, výroba tepla v místě spotřeby (žádné ztráty v rozvodech), výhodná cena elektřiny na provoz celé domácnosti (nejen topení), a mnoho dalších výhod.

Sálání (infra záření) je přítomné u každého zdroje tepla, stejně jako konvekce. Záleží tedy na poměru sálání a konvekce.

Je obecně platné pravidlo, že infratopením se označuje zdroj tepla s minimálně 50% podílem sálaní, což bude u topných fólií platit zřejmě jen u stropního vytápění.

Moje obecné doporučení je instalace elektrického podlahového topení. U této nejlepší varianty při návrhu topného systému pro NED začínáme. Až potom přichází na řadu další možnosti, stropní vytápění, topné panely, sálavé přímotopy,...

Naše firma dodává kompletní sortiment elektrického vytápění, nejsme proto nijak vázaní doporučení jedné technoligie. Sám doma vytápím dům elektrickým podlahovým topením.

Pro každou krytinu je vhodný jiný typ elektrického ohřevu, proto nabízíme několik technologií (topné kabely, topné rohože, topné fólie,..).

Nabízím Vám možnost vytvoření cenové a technické specifikace na vytápění Vašeho domu, zavolejte nebo se zastavte a můžeme nezávazně probrat z čeho lze vybírat a zkušenosti z instalací a provozní náklady.

Na elektrické topné systémy jsou dlouhé záruky, od nás je záruka 10 let. Musíte si vybírat takovou firmu, u které lze předpokládat, že za 10 let bude stále existovat. Jinak je i doživotní záruka k ničemu.

Přikládám odkaz na náš nový WEB, který se snažíme orientovat na vytápění současných novostaveb.


S pozdravem
Ladislav Zevel

http://www.elektricke-topeni.cz/
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace