Podlahové topení jako hlavní zdroj tepla


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Podlahové topení jako hlavní zdroj tepla.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Podlahové topení jako hlavní zdroj tepla

Dana

2008-05-22 13:50:17
Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu.
Plánujeme menší rekonstrukci RD (v domě máme topení na plyn,litinové radiátory), která spočívá v tom, že chceme propojit obyvák (20m2) s kuchyní (15m2). Kuchyňskou linku chceme umístit i pod okno a tím zrušit stávající radiátor. Uvažujeme tedy dát do této místnosti podlahové topení, aby zde fungovalo jako hlavní zdroj tepla.
Dostali jsme návrh dát přímo pod dlažbu topnou rohož, a to ještě bez izolace. Je možné tímto způsobem docílit vytápění místnosti?
Co je potřeba a jaké musí být jednotlivé vrstvy podlahy, aby byl účel splněn? O kolik se zvedne podlaha?
Děkuji Dana

Ladislav Zevel

2008-05-22 15:36:34
Dobrý den,
elektrické podlahové topení ve spojení s dlažbou jako finální povrchovou úpravou splňuje často podmínky pro využití jako hlavní tepelný zdroj. Pro tento účel se do obývacích pokojů a kuchyní doporučuje instalace topných rohoží s měrným výkonem 100W/m2. Je žádoucí vypočítat tepelné ztráty místnosti a porovnat s výkonem, který je schopné dodat podlahové topení. U přímotopných podlahových systémů lze navýšit měrný výkon až na 160W/m2. Pokud máte izolovaný podkladní beton, není nutná dodatečná izolace. Naopak betonová vrstva bude částečně akumulovat a pomůže překlenout dobu, kdy bude podlahové topení odpojené z důvodu vysokého tarifu, pokud bude topení spínáno přes HDO. Jestliže podkladní beton není izolován, doporučujeme izolaci F-Board, přímo určenou pro izolaci pod topné rohože. Topná rohož vám navýší podlahu cca o 5-6mm, izolace F-Board podle typu o cca 7-12mm.
Pro instalaci Vám stačí pořídit topnou rohož a termostat. Ve vašem případě je nutné pořídit dvě rohože, jednu na 20m2 a druhou 15m2. Pod nábytek bez nožiček (sokl) podlahové topení neinstalujte. Lze například navrhnout nevytápěnou zónu 60cm od stěny po obvodu, kde plánujete umístnit nábytek.
Rád upřesním co Vás dále zajímá.
S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace