Dilema s podlahovým topením


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Dilema s podlahovým topením.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Dilema s podlahovým topením

Pavel Grec

2011-03-02 21:57:40
Dobrý den, pro vytápění bytu o celkové výměře 60m2 chceme podlahové vytápění. Bude to hlavní zdroj tepla! Dům je cihlový s tepelnou ztrátou prostupem objektu 2193W , celková tepelná ztráta je 3041W. Podlaha v bytě bude plovoucí o síle 15mm od firmy Magnum parket nebo o síle 7 mm od firmy Kahrs.Více uvažujeme o podlaze od firmy Magnum kvůli pořizovací ceně. Nevíme, co pořídit jestli topné rohože nebo topné folie o výkonu 80W/m2. Vytopí se nám byt na příjemnou teplotu? Ptám se jelikož čekáme miminko a máme obavy zda dosažená teplota bude dostačující při možné maximalní teplotě podlahy 27°C.Nebo ještě přidat další zdroje tepla?
Pavel Grec

Ladislav Zevel

2011-03-03 17:22:32
Dobrý den,
pokud máte vypočítané tepelné ztráty od projektanta stavby, nemusíte se obávat, že při navržení výkonu a to o 20-30% vyššího než jsou tepelené ztráty, nebude podlahové vytápění schopné prostor i v mrazech -12 st.C vytopit. Použijete-li plovoucí podlahu z masivních vlisů, doporučuji výkon 60W/m2 a to v ploše odpovídající výkonu jak jsem uvedl. U novostaveb nemá smysl navrhovat doplňkové (jistící) zdroje vytápění.

Instalace topných fólií v novostavbách, jako jediný zdroj, je velmi rozšířená. Vzhledem k účinnosti 1:1 spotřeba/tepelný výkon je navrhování "na jistotu".

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace