dilatace u dlažby


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění dilatace u dlažby.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

dilatace u dlažby

stibal

2010-11-09 23:16:03
V novostavbě nízkoenergetického dřevěného domu mám vyprojektováno vzduchotechnické topení s doplňkovým elektrickým podlahovým topením.v projektu je uvažováno jen s dilatací okolo stěn a pode dveřmi,přesto že největší místnost je 46m2.Chtěl bych vědět zda by neměla být dilatační spára i napříč touto místností a zda při složení podlahy;16cm EPS,folie,6cm beton s plastifikátorem,flexilepidlo s topným kabelem 100w/m2 a dlažba;by měla procházet celým průřezem podlahy tedy i betonem a v jaké šířce.
ST

Ladislav Zevel

2010-11-10 09:28:22
Dobrý den,
pro bezpečnou instalaci topných kabelů do betonu je nutné splnit tyto podmínky:
Pří pokládání na plochu větší než 20m2 nebo s úhlopříčkou větší než 7m je nezbytné respektovat dilataci (dilatační celek max.25m2 u kabelů do 80W/m2). Topný kabel nesmí přecházet přes dilatační spáry. Připojovací netopné kabely musí být v místě dilatačních spár volně uloženy v ochranné trubce. Přechod veškerých instalací – studený konec, sonda termostatu – ze stěny do podlahy musí být provedeny v instalačních trubkách a umožňovat vzájemný pohyb podlahy a stěny.

Za instalaci topných kabelů do ploch o větších dilatačních celcích, než doporučují výrobci, přebírá odpovědnost v plném rozsahu projektant.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace