topení v celém rd


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění topení v celém rd.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

topení v celém rd

sára

2008-04-23 22:43:10
Dobrý den, realizujem stavbu rd - dřevostavby.Chceme dům vytápět el.podlahovým topením a krbem s teplovodním rozvodem.Zajímalo by mě jestli je možné více místnosti, např.obývací pokoj, kuchyň, chodbu,regulovat a napojit na jeden termostat?pokud se jedná o koupelny a ložnice, ty by asi měly mít termostat každá místnost samostatný?také by mne zajímalo jak mám vypočítat plochu a množství topných rohoží v celém domě?je také nutné všechny topné rohože zalévat nějakým potěrem nebo je možné je nějakým způsobem instalovat ,,nasucho"? např. v prvním patře, kde jsou dřevěné pohlahové konstrukce?děkuji za odpověď

Ladislav Zevel

2008-04-24 12:34:49
Dobrý den,
Můžete využít centrální regulační jednotku, která bude snímat teploty pomocí čidel v jednotlivých místnostech a nastavovat tak teploty a časy centrálně. Instalace "obyčejného" termostatu pro více místností nelze vůbec doporučit. Při použití centrální regulační jednotky se všechny místnosti regulují přes ní. Plocha a výkon topných prvků se určuje podle tepelných ztrát jednotlivých místností s ohledem na možnosti prostupu tepla finálních úprav podlahy. Topné rohože jsou určeny pro zalití, obvykle flexibilním lepidlem nebo stěrkou. Pro instalaci nasucho, pod plovoucí podlahu a dřevěné podlahy, jsou určeny topné fólie.
Ladislav Zevel

Jaroslav

2008-07-22 05:51:29
Dobrý den, koupili jsme chalupu 4 + 2, ve které chceme po rekonstrukci bydlet. Uvažujeme pořídit kotel zn. "Verner" na dřevoplyn a rozhodujeme se mezi podlahovým vytápěním a klasickém vytápěním radiárory i v budoucím podkroví. A protože jsme před rekonstrukcí, hraje zde roli samozřejmě i cena. Poradíte nám, prosím? Děkuji za odpověď!
Jaroslav Vostatek

Ladislav Zevel

2008-07-22 20:12:28
Dobrý den,
na Vaši otázku se nedá jasně odpovědět. Každý z nás má nějaké představy o komfortu topení a také předpokládá jaké budou náklady na pořízení a provoz a to i s náklady na údržbu a výměnu zařízení po jeho konci životnosti. Já jsem se u svého 140 let starého domu rozhodl pro elektrické podlahové topení a zatím toho nelituju. Náklady na pořízení elektrického topení jsou daleko nižší, není potřeba žádná údržba a má velmi dlouhou životnost, ale zas nemáte možnost výběru zdroje tepla a jste odkázán na ceny, za které energii nakupujete. Není to černobílé. O výhodách topení elektrikou máte na našich stránkách dostatek informací.
Pokud stojíte před rozhodnutím jestli radiátory nebo podlahové topení, musíte si nechat nejprve spočítat tepelné ztráty a na základě toho lze zjistit zdali je vůbec možné místnost jen podlahovým topením vytápět na dostatečnou teplotu. Pokud ne musel by jste zvolit kombinaci obou systémů.
Přeji Vám, aby jste vybral pro Vás to nejlepší řešení.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace