najit závadu


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění najit závadu.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

najit závadu

lucie vačkářová

2008-04-11 11:11:57
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda existuje možnost jak najít závadu, proč netopí elektrické topení v podlaze , aniž by se musela celá zníčit :-/
děkují moc.
vačkářová

Ladislav Zevel

2008-04-11 13:22:43
Dobrý den,
dobře instalované topné kabely a rohože mají minimální pravděpodobnost poruchy. Závadu topného kabelu lze úspěšně odhalit měřením krokového napětí, které prozradí místo přerušení. Na opravu přerušeného kabelu stačí odkrýt jen místo závady a pomocí sady pro konkrétní typ kabelu se provede napojení. Se závadami topných kabelů se téměř nesetkáváme.
Ladislav Zevel

Martin Janeček

2009-03-22 18:21:29
Dobrý den, prosím Vás, nainstalované podlahové topení (topný kabel) po pokládce normálně fungovalo cca 3/4 roku. Odpor topného kabelu před i po instalaci byl zkontrolován - 180 ohmů. Nyní však bez zjevné příčiny topení topit přestalo. Napájení je v pořádku (do termostatu jde 230 V a chová se normálně), avšak po rozebrání termostatu nemohu již odpor mezi dvěmi žílami topného kabelu naměřit. Přijde mě takřka nelogické, aby došlo v zabudovaném kabelu v podlaze k jeho přerušení. Kde tedy může být závada? Mohlo dojít k nějaké poruše v místě, kde se spojuje přívodní kabel s topným (oranžový a černý?) či kde?

Můžete mě prosím sdělit více o metodě měření krokového napětí, kterým bych mohl najít ev. místo závady?
Martin Janeček

Ladislav Zevel

2009-03-23 16:46:43
Dobrý den,
jestliže jste naměřil "nekonečný" odpor topné rohože, bude se pravděpodobně jednat o závadu topného kabelu nebo jeho spojů.
Neberte to jako Váš případ, ale například při poškození kabelu při montáži, může mít za následek přerušení kabelu až po několika měsících. Vyhledání místa přerušení kabelu vyžaduje nákladnější měřící přístoj než je běžný multimetr. Pokud budete potřebovat, zajistíme Vám vyhledání závady.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Martin Janeček

2009-03-29 10:48:06
Zdravím Vás, děkuji za odpověď. Prosím Vás můžete mě poslat mail na martin.janecek(at)centrum.cz abych Vás mohl následně kontaktovat, pravděpodobně bych měl zájem o zajištění vyhledání chyby z Vaší strany, ale prvně ještě zkusím jiný ohmmetr. Děkuji.
Martin Janeček

Ladislav Zevel

2009-03-30 19:42:33
Dobrý den,
posílám odkaz s kontakty na nás.

S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.podlahove-topeni.eu/kontakty-a16/

Jiří Novák

2012-02-08 18:41:00
Dobrý den, mám stejný problém. Obkladač při pokládce dlažby pravděpodobně přerušil kabel. Smyčka je bohužel neprůchozí. Zjistil jsem to až po měsíci, kdy jsem se dostal k zapojení elektro a termostatu. Nebyl by kontakt na servis, který by mi provedl opravu v okolí Mladé Boleslavi? Nebo to nemáte z ruky vy? Děkuji vám.

geo.nova(at)tiscali.cz
Jiří Novák

Ladislav Zevel

2012-02-13 09:23:40
Dobrý den,
zajištˇujeme servis jen námi dodaných topných kabelů a rohoží.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace