Podlahové topení a nábytek


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Podlahové topení a nábytek.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Podlahové topení a nábytek

Miroslav Levý

2010-07-05 23:58:26
Dobrý den. Chtěl bych do novostavby instalovat el. podlahové topení. Stavitel mě ale odrazuje od elektrických kabelů, protože pak prý není možné na tuto plochu umístit nábytek a kabely dělají neplechu. Jak je to tedy prosím doopravdy třeba v obýváku s gaučem,s postelema a skříněma. Co se stane v případě umístění nábytku na plochu s podlahovým topením? Hrozí třeba poškození
topení nebo podlahy?

Děkuji za odpověď.
M. Levý

Ladislav Zevel

2010-07-11 21:09:58
Dobrý den,
elektrické podlahové topení skutečně nelze instalovat pod pevné zařizovací předměty, které brání odvodu tepla z podlahy. V praxi se jedná o vestavěné skříně, kuchyňské linky se spodním soklem,... U nábytku na nožičkách cca 5cm a více není žádný problém s odvodem tepla a to i o vyšších výkonů na m2. Protože k vytopení prostoru není u novostaveb nutné využívat celou plochu místnosti, často navrhuji po obvodu některých místností límec široký 0,6m, kde v praxi není potřeba teplá podlaha a tak máte jistotu, že u zdí můžete v budoucnu např. instalovat vestavěnou skříň. Když takto uberu topnou plochu, získám vyšší výkon na m2 a u NED pak mám příjemně teplejší podlahu tam kde je to k užitku.
Dlouhodobé (!) lokální přehřívání topného kabelu má za následek snížení životnosti.
Nebojte se topných kabelů, je to nejspolehlivější topení co znám.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace