Popraskaný topný potěr


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Popraskaný topný potěr.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Popraskaný topný potěr

Dušan Urbánek

2010-02-07 13:46:30
Jsme firma která se zabývá realizací betonových a anhydritových potěrů. V minulém roce jsme provedli nalití anhydritového potěru v RD na elektrické topné kabely. Tloušťka potěru byla cca 45mm. Vše se zdálo být v pořádku až na to že cca po třech měsících kdy už byl potěr suchý do 1% vlhkosti se do něj začalo postupně zatápět a potěr rozpraskal. K praskání dochází vždy při zoztápění a pouze v místnostech kde je topení nainstalováno. Topné kabely jsou položeny na izolaci EPS 100Z a separační folii. Nevím přesně o jaký kabel jde, jen vím, že v jedné místnosti 25-35m2 je více okruhů a různé rozestupy mezi kabely. Mohlo by být toto příčinou rozpraskání? Nikdy se nám nic podobného nestalo, proto bych rád zjistil kde se stala chyba. Kabely měli rozestupy od cca 4cm až po 10cm. Ke křížení nikde nedošlo. Nemohou se kabely ještě z nějakého důvodu přehřívat pop. jak to zjistím? Někde jsem se dočetl, že při výkonu větším než 160W/m2 by se měla regulovat teplota kabelu na max. 35C, je na tom něco pravdy?
Předem děkuji za odpověď
Dušan Urbánek

Ladislav Zevel

2010-02-08 10:37:57
Dobrý den,
pravděpodobně se jedná o nedodržení maximální velikosti nedilatované topné plochy, která by neměla překročit 20m2 nebo úhlopříčku delší než 7m. Při síle 45mm bude pevnost anhydritu odpovídat běžné betonové desce, které odpovídají výše zmíněné požadavky na dilataci.

Neomezuje se teplota kabelu, ale teplota samotné podlahy a to tak aby teplota povrchu nepřekročila hygienickou hranici 28 st.C pro obytné místnosti. K dané situaci mohli přispět také různě nastavené rozteče (různé výkony na m2).

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace