Topení do koupelny


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Topení do koupelny.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Topení do koupelny

Jiřina Jakubů

2010-01-29 22:51:35
Dobrý den,prosím o radu,jak by šlo využít elektrické vedení od přímotopů pro podlahové vytápění v kuchyni a v koupelně.V roce 1994 jsme se nechaly přesvědčit o výhodách elektr.přímotopů s tím,že elektřina bude v budoucnu nejlevnější k vytápění.Realizace byla do rodinného domku i finančně přijatelná.Myslely jsme s manželem,aby jsme nemusely až budeme v důchodu tahat těžké kbelíky s uhlím ze sklepa.To byl ale velký omyl! Roky co následovaly byly těžké.Teplo minimální,plíseň v každé místnosti a elektřina každý rok dražší.Tak jsme si řekly že si pořídíme krb s výměníkem.Je to hezké a příjemné teplo.Jen jedno se mi nelíbí - vysoká prašnost!ŠKODA ŽE JSEM SE DŘÍVE NEDOZVĚDĚLA O PODLAHOVÉM VYTÁPĚNÍ ! Přímotopy jsme měly v 7 místnostech a zatím používáme jen jeden v koupelně.Jsou 3 větve po 3,5 kW celkem 10,5-11 kW...Můžete mi prosím sdělit jestli by stačilo 11kW pro podlahové topení ?Jaké je finančnípořízení? Moc děkuji za odpověď.S pozdravem a přáním hezkého dne Jiřina Jakubů
severka.67@seznam.cz

Ladislav Zevel

2010-01-31 14:07:12
Dobrý den,
elektrické podlahové topení je oproti obyčejným konvekčním přímotopům skutečně provozně ekonomičtější. Není to ovšem dané tím, že by podlahové topení mělo větší účinnost, ale tím že teplá podlaha v celé ploše místnosti navozuje pocit tepla při nižší prostorové teplotě. U elektrických konvektorů teplo uteče ke stropu a od země je chladno. Proto musíte topit více než u podlahového topení. Elektroinstalace pro přímotopy bude zcela jistě dostatečná i pro elektrické podlahové topení. Náklady na pořízení se liší podle použítých komponentů pro ohřev. Nejvýhodněji vychází podlahovka s topnými kabely PSV, u kterých vychází m2 cca na 200 - 250 Kč. Prakticky se každá instalace řeší tak, aby byla co nejekonomičtější a současně také z provozně nejvhodnější. Přikládám odkaz na náš ukázkový dům, kde jsou různé varianty a ceny za m2. Rádi Vám uděláme nabídku na místnosti o kterých uvažujete s instalaci.

S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.podlahove-topeni.eu/skladby-podlah/

Dušan Urbánek

2010-02-07 13:58:04
Dobrý den, doporučuji Vám nahradit přímotopy kvalitními sálavými infrapanely. Po výpočtu tepelných ztrát a správném nadimenzování se můžete dostat až na třetinu spotřeby el. energie a ještě se zbavíte plísně. K tomu Vám sálání i částačně nahřeje podlahu. Mám vlastní zkušenost.
u.dusan@seznam.cz

Ladislav Zevel

2021-08-16 15:10:20
Dobrý den,
souhlasím s panem Urbánkem, přikládám odkaz na naši kategorii produktů topení do koupelny.

S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.primotopy.eu/topeni-do-koupelny-a148/
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace