vlhkost pred pokladkou topnych folii


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění vlhkost pred pokladkou topnych folii.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

vlhkost pred pokladkou topnych folii

Brano

2010-01-09 17:06:00
Dobry den, na stavbe potrebujem polozit topne folie pod plavajuce podlahy ale nie som si isty, ci je na to vhodny podklad z pohladu vlhkosti. Dom je drevostavba bungalowu, podlahy boli dokoncene v novembri. (10cm polystyren + betonova vrstva). Vytapanie sme zapli len pred 2 dnami a dnu je momentalne pomerne vlhky vzduch - cca 70%. Pokladka samotnej laminatovej podlahy by nemal byt problem, otazka ale je co sa stane pokial tam bude topna folia, navyse prekryta parozabaranou. Mam obavy ze sa pod tym bude zrazat vlhkost z podlahy.. Dalo by sa to riesit napriklad tak ze sa nepouzije ziadna parozabrana ? Alebo nejakym inym sposobom?

Ladislav Zevel

2010-01-11 13:14:02
Obecně platí, že pro pokládku plovoucích podlah nemá vlhkost betonového podkladu přesáhnout 2,5%. Většina investorů však naléhá na dodavatele a požaduje pokládku v co nejkratším termínu.
Při dodržení doporučení instalovat parozábrany i pod kročejovou izolaci, nemá vlhkost podkladu vliv na topnou folii. Jinak by však mohlo docházet ke kondenzaci vlhkosti, která by mohla způsobit záhadné poruchy. Z odborného hlediska by se neměla zahájit montáž před dokonalým vyschnutím.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Brano

2010-01-12 17:01:32
Pokial by som teda dal parozabranu pod krocajovu izolaciu, ochranim tym topnu foliu ale co sa stane so zbytkovou vlhkostou? pokial by vlhkost betonu jemne prekracovala hodnotu 2.5%, ma sancu sa nejak dostat von alebo mozem pocitat s plesnami pod podlahou ? Samotne vyhrievanie asi tomu odvlhceniu moc nepomoze v tomto pripade.

Ladislav Zevel

2010-01-15 11:39:41
Dobrý den,
doporučuji zapůjčit vysoušeč, topit a vydržet do vysušení podlahy. Zbytková vlhkost skutečně nemá kudy odejít.
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace