Dodatečná instalace podlahového vytápění


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Dodatečná instalace podlahového vytápění.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Dodatečná instalace podlahového vytápění

Jan Šváb

2009-12-08 11:08:27
Dobrý den,

předem se omlouvám za možná nesmyslný dotaz, bohužel se v této problematice vůbec neorientuji. Našel jsem na Vašich stránkách informaci, že topná fólie ECOFILM má tloušťku jen 0,4mm. Znamená to, že je možné ji nainstalovat dodatečně pod stávající podlahu? Není kromě samotné fólie potřeba ještě něco dalšího (nějaká izolace nebo něco podobného), co celkovou tloušťku zvýší?

Bydlíme v novém rodinném domku, a s pricházejícím zimním počasím začínám litovat, že nemáme podlahové vytápění. Podlahové topení jsem si vždy představoval jako něco, s čím je potřeba počítat od samého začátku stavby a dodateně ho namontovat není možné. Zmiňovaná informace na Vašich stránkách mi ale dodala novou naději, že by se to nějak vyřešit dalo.

Představal bych si to tak, že se prostě jen stávající laminátová podlaha rozebere, položí se fólie a podlaha se zase složí, bez stavebních úprav (nějaké betonování, stěrky a podobně) a bez vyrazného zvýšení úrovně podlahy. Je to opravdu takhle jednoduché, nebo v tom přecejen nějaký háček bude?

Děkuji za odpověď,

Jan Šváb

Ladislav Zevel

2009-12-08 11:27:58
Dobrý den,
Váš dotaz není vůbec nesmyslný, naopak. Tak jak popisujete, tak to je.
Kromě Vámi popsaných kroků musíte ještě instalovat termostat s podlahovým čidlem.
Přikládám odkaz na popis a fotky z instalace krok za krokem.

V případě jakýchkoli dotazů mě kontaktujte.

S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.podlahove-topeni.eu/jak-na-to-a1/jak-na-topne-folie-a19/

Jan Šváb

2009-12-08 13:44:51
Děkuji za odpověď, informace jsem si pročetl. Ještě doplňující dotaz - máme nainstalovány vestavěné skříně, takže pod ně se topení nepokládá, jak jsem se dočetl. Je ale nutné podlahu rozebrat celou, i pod skříněmi, a tudíž zkříně demontovat, nebo stačí rozebrat jen plochu, kam budou fólie umístěny?

Vaše společnost se zabývá jen prodejem, nebo i instalací topných systémů? Pokud fólie jen prodáváte, měl byste tip na nějakou solidní montážní firmu, která Vaše výrobky instaluje?

Děkuji,

Jan Šváb

Ladislav Zevel

2009-12-14 11:51:29
Dobrý den,
pod zařizovací předměty se topné fólie neinstalují. Pří rozebírání podlahy záleží na zámcích lamel, jestli půjde podlaha rozebrat částečně. To raději prověřte u podlahářů. Instalaci topných fólií je schopen zvládnout běžný podlahář a připojení elektrikář. Pro doporučení firmy potřebuji vědět odkud jste.

S pozdravem
Ladislav Zevel

Jan Šváb

2009-12-15 11:08:02
Díky za informace. Nejdřív tedy vše zjistím u firmy, která nám dělala podlahu.

Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace