Novostavba montovaný domek sendvičového typu


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Novostavba montovaný domek sendvičového typu.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Novostavba montovaný domek sendvičového typu

Jakub Starý

2009-11-09 19:53:52
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, zda je možné zvolit el. podlahové topení jako hlavní vytápění pro RD dřevostavbu z montovaných panelů, nízkoenergetický, dobře izolovaný. Pokud ano, zda je nutné dávat folie po celé ploše místnosti, zdá se mi to cenově dost náročné. Dá se orientačně říct, kolik by stála folie a termostat do obývací místnosti 4x4m ? Popř do koupelny 3,5 x 2m ? Děkuji.
Jakub

Ladislav Zevel

2009-11-12 17:40:40
Dobrý den,
elektrické podlahové topení je velmi vhodné pro nízkoenergetické domy. Pokud investor skutečně rozumně zváží přiměřené pořizovací náklady (žádné komíny, přípojky plynu) a velmi značnou úsporu díky bezúdržbovosti a životnosti systému (žádné pravidelné kontroly a výměny dílů), to že není u nízkoenergetických domů tolik nákladný provoz, pak zjistí, že toto řešení patří mezi nejefektivnější. U domů s vyšší spotřebou energií není už toto tvrzení tak jednoznačné.U těchto staveb bývá důležitý právě další argument a to je dobrá regulovatelnost a bezobslužnost.
Při nákupu sad pro svépomocnou instalaci jsou ceny za m2 od 760 Kč s DPH. Pokud se jedná o rozsáhlejší instalaci, lze u nás nakoupit jednotlivé komponenty topných fólií pro podlahářské a topenářské firmy, kde cena za m2 vychází od 600Kč s DPH. Na základě vypočtené tepelné ztráty jednotlivých místností se navrhuje topná plocha, která je většinou jen část celkové podlahové plochy.

Pokud máte vypočítané tepelné ztráty od projektanta, rádi Vám uděláme technickou a cenovou specifikaci.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace