Jak vybrat topnou rohož do koupelny?


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Jak vybrat topnou rohož do koupelny?.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Jak vybrat topnou rohož do koupelny?

TaJ

2009-09-29 11:29:04
Dobrý den. Rádi bychom si do koupelny dali pod dlažbu elektrické podlahové vytápění. Nejedná se ale o klasickou betonovou podlahu a tak si nejsme jisti, jestli je vůbec tento druh vytápění pro nás vhodný, jestli nebude docházet k nežádoucím tepelným ztrátám. Koupelna je totiž v prvním patře (v nástavbě původního přízemního domku) a podlaha vypadá asi takto (shora) - dva centimetry betonu (ten je vyztužený kari sítí), pod tím nějaká folie (ale asi nic izolačního, jenom něco, co před zatuhnutím betonu bránilo jeno protečení dolů), potom dvoucentimetrová prkna, nabitá na trámky (vzdálené od sebe 80cm), pod tím vším asi půlmetrové prázdno a nakonec původní strop přízemí. No a máme strach, jestli se teplo z elektrických roštů, které bysme dali na ten dvoucentimetrový beton pod dlažbu, neunikalo pod podlahu, do popisované, půl metru vysoké prázdnoty. Děkujeme

P.S.: a pokud by toto problém nebyl, jak vybrat správnou rohož? Budeme potřebovat asi 6m2, celková plocha podkrovní koupelny je asi 10m2, výška 2,3m (jedna polovina stropu je zkosená, v nejnižžím bodě má výšku 1m) a máme tam jeden žebříkový radiátor (70x170cm, umístěný ve vnitřním rohu místnosti). Topenář si nebyl jistý, jestli ten žebřík koupelnu dostatečně vytopí, proto by ta elektrická rohož měla nejen nahřívat nohy, ale i trochu pomoci při vytápění koupelny.

Ladislav Zevel

2009-10-01 15:01:37
Dobrý den,
řešení je jednoduché, pod topnou rohož instalujte tepelnou izolaci F-Board. Nabízíme jí ve variantě 6 a 10mm. Na tuto izolaci se rovnou rozvine topná rohož (doporučuji LSDTS 160W/m2) a na ní se pokládá do flexibilního lepidla dlažba. K topné rohoži potřebujete ještě termostat (doporučuji AUBE TH-132AF).

S pozdravem
Ladislav Zevel

https://www.podlahove-topeni.eu/lsdts-121000165-samolepici-rohoz-1000-w-61-m2-p216/
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace