Jaka je spotreba topnych rohozi


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Jaka je spotreba topnych rohozi.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Jaka je spotreba topnych rohozi

flemi

2009-09-10 08:07:41
Dobry den uvazuji o podlahovem topeni,zajimala by me spotreba ,budu tam mit i normalni zebrinovy teleso.vybral jsem si tento typ 5530355 Topná rohož LDTS 12560-165.Dekuji.
flemi

Ladislav Zevel

2009-09-10 09:45:24
Dobrý den,
spotřeba vybrané rohože je 560 W za hodinu. Topná rohož je ovládána termostatem a ten jí spíná podle požadavku na teplotu. V praxi nejde o spotřebu rohože. Důležité je jestli se s podlahovým topením počítá jako s hlavním zdrojem tepla - potom se dá odvodit spotřeba podle tepelných ztrát místnosti. Nebo slouží jako doplňkový ohřev podlahy s tím, že je místnost vytápěna na komfortní teplotu jiným zdrojem - pak je spotřeba velmi malá, protože se podlaha nahřeje a díky malému rozdílu teploty vzduchu a podlahy příliš nechladne a rohož se spíná jen na krátkou dobu pro udržení požadované teploty.

Vím, že jste čekal nějakou skutečnou hodnotu, ale nechci si vymýšlet. Stejná topná rohož s regulací má v každé místnosti jinou reálnou spotřebu díky rozdílným podmínkám dáného prostoru.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace