jaká izolační folie pod topnou rohož s dlažbou?


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění jaká izolační folie pod topnou rohož s dlažbou?.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

jaká izolační folie pod topnou rohož s dlažbou?

Jarka Šimková

2009-06-10 18:01:49
Dobrý den,
přistavujeme ma zahradě "obytný ateliér" (moje budoucí skromné bydlení), je to nepodsklepené, základová deska poctivá, beton s kari sítěma dvojmo, 5 cm polystyrén na tom 4 cm beton s karisítí. Mám k dispozici už jen 15mm tlouštky, s přimhouřením očí 20mm. Na beton přijde penetrace. Nato jsme koupili speciální 3mm folii (hliník + bublinková folie) na ní přijde zalít do flexi nivelačky topná rohož a na to položit dlažba. Je toto vůbec možné, nebude riziko praskání dlažby vysoké, když to bude na "bublinkové folii? nemáte s tím někdo zkušenosti? nebo to byla blbost kupovat tu folii a máme tam dát třeba obyč IPU s hliníkem? Pozn. chci jen temperovat dlažbu, topení je řešeno jinak (přímotopy + krbovky (pro zichr když vypadne elektřina))
Jarča

Ladislav Zevel

2009-06-16 11:08:35
Dobrý den,
s instalací reflexní hliníkové fólie nemáme zkušenosti. Obecně platí, že k odrazu sálavých paprsků dochází pouze v plynech, proto je Vaše fólie na povrchu opatřena bublinkovou vrstvou.
Mám pochybnosti o účinnosti takovéhoto opatření, proto nabízíme jiné řešení v podobě tenkých izolačních desek z extrudovaného polystyrenu opatřené polymercementovou vrstvou s perlinkou, která zajištuje dokonalou přídržnost topných rohoží a dlažby. F-Board 6mm má tepelný odpor 0,16 W/m2K a F-Board 10mm 0,29 W/m2K. Tyto desky tepelně izolují vytápěnou podlahu od podkladu a velmi dobře odstiňují tepelnou akumulaci podkladu, díky tomu elektrické podlahové topení rychle reaguje na požadovky teploty.

S pozdravem

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace