Topná rohož přímo na beton ?


Na této stránce Vám rádi zodpovíme dotazy, které se týkají elektrického podlahového vytápění Topná rohož přímo na beton ?.
Navštivte náš obchod elektrické podlahové topení.


Stránka: | 1 |

Topná rohož přímo na beton ?

Jaroslav K.

2009-05-19 11:16:14
Dobrý den ,
jedná se o chalupu kde jsou podlahy 10 cm polystyren + 10cm beton.
hlavní zdroj tepla je krb s rozvodem tepla do ostatních místností .I při celodenním topení kdy je teplota v místnosti cca 20°C je podlaha studená, proto jsme se rozhodli pro el. podlahové topení.Nechci tudíž pokoje vytápět,jen natemperovat podlahu tak, aby byla alespoň vlažná.
Ve všech místnostech (kromě ložnice) bude keramická dlažba .
Můj dotaz je následující : natemperuje topná rohož keramickou dlažbu tak aby byla alespoň vlažná a jak to bude dlouho trvat ? Nedůvěřuji totiž jakémukoliv pokládání dlažby na jiné materiály než je beton ! Děkuji za odpověď , Jarda .
Jaroslav Kocáb

Ladislav Zevel

2009-05-19 14:14:49
Dobrý den,
v takovéto skladbě se Vám podlaha nahřeje do cca 2-3 hodin. Musí však být v místnosti zmiňovaných 20°C. Pokud by byla teplota interiéru o dost nižší, tak bude podlaha výrazně předávat teplo do prostoru a tím bude povrch podlahy ochlazován, dokud se teplota interiéru nezvýší. Do chalupy doporučuji instalovat rohože o výkonu 160W/m2. Pocitově je samozřejmě velký rozdíl mezi povrchovou teplotou např. 15°C a 20°C. I když nebude mít ihned podlaha 25°C, tak nebude studit.

S pozdravem
Ladislav Zevel
Stránka: | 1 |
Příspěvek
Jméno
Obsah
Podpis

V našem obchodě výhodně nakoupíte topné rohože, topné kabely, topné fólie a vhodnou regulaci. WWW.PODLAHOVE-TOPENI.EU


Topné kabely


topné kabely

Topné rohože


topné rohože

Topné fólie


topné fólie

Regulace


regulace